На одному із супутників Сатурна виявлено сліди життя

IT-світ
14.03 03:15
1212
0

На Енцеладі знайдені мікрочастинки, які можуть говорити про існування життєдіяльності.

Вчені вважають, що частинки, які знайшов міжпланетний корабель Cassini в космічному пилу на Енцеладі, одному з супутників Сатурна, підтверджують гіпотезу про те, що там могло б існувати життя.

У 2004 році, найбільший з коли-небудь запущених NASA, міжпланетний апарат Cassini прибув на орбіту Сатурна. З тих пір він відправив масу інформації про планету і деяких з її супутників. Завдяки отриманим відомостям, вчені вважають, що на одному з них - Енцеладі - можлива теплова активність на дні океану, яка є умовою існування життя.

"Енцелад може являти собою досить типове космічне тіло, що живе в Галактиці: це один з крижаних супутників, дрейфуючих навколо гігантської газової планети, розташований далеко за рамками її" населеної зони ", але тим не менш здатний утримувати рідку воду нижче своєї крижаної поверхні", - заявив співробітник Європейського космічного агентства Ніколя Альтобеллі.

Дослідники протягом чотирьох років вивчали космічний пил з орбіти Сатурна. Їм вдалося виявити надмалі пилові частинки, які дорівнюють 4 - 16 нанометрів в діаметрі (щоб чіткіше уявити собі цей розмір -1000000 нм може поміститися на голівці шпильки).

Виявлені дослідниками частинки пилу багаті кремнієм, що, на їхню думку, вказує, що вони походять завдяки гідротермальній діяльності.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори