У США використають водорості як біопаливо та фільтр для води

IT-світ
11.04 05:20
2619
0

Вчені із американського університету Райса винайшли екологічний спосіб вирощування водоростей, які пропонують використовувати в якості сировини для виробництва біопалива та очищення стічних вод.

Про це повідомляє Ecotown.

На загал, комерційне вирощування водоростей передбачає підживлення їх хімічними добавками. Хімікати є неекологічними та скорочують прибуток компаній, за рахунок вартості.

Х'юстонські дослідники пропонують використовувати "природні" добрива, які є в муніципальних стічних водах в достатній кількості.

Читайте також: На Київщині посадили найбільшу в Європі плантацію енергетичних рослин

Вчені вважають, що такий спосіб "вбиватиме двох зайців": водорості отримають необхідне підживлення і паралельно очищуватимуть воду для повторного використання.

Команда вчених провела кілька експериментів із вирощуванням різних штамів водоростей у відкритих басейнах, наповнених водою з однієї водоочисної споруди в Х'юстоні.

Воду вже відфільтрували від твердих частинок, але вміст азоту і фосфору вона мала високий. Саме цими речовинами харчуються водорості. За 14 тижнів дослідники виявили, що водорості не лише добре росли і розвивалися, але й переробили понад 90% нітратів і 50% фосфору, що містилися у воді. Таким чином, вода стала практично безпечною для зливу в навколишнє середовище.

Щось подібне вже намагались зробити раніше - у Канзасі. Проте там водорості "фільтрували" воду значно гірше. Це пов'язують із холоднішим кліматом. Тобто технологія підходить для теплих регіонів, як, наприклад, Техас.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори