У Нідерландах створили бетон, що сам себе "лікує"

IT-світ
21.05 07:30
1263
0

Нідерландські винахідники розробили самовідновлювальний бетон. Тріщини в ньому автоматично заростають завдяки спеціальним бактеріям. Нова технології вже цього року довели до стадії реалізації.

Про це повідомляє Daily Mail.

Звичайний залізобетон покривається мікротріщинами з часом. У них проникає волога, і після декількох циклів замерзання-відтавання розширюються надломи. Вода доходить до арматури. Тоді починається процес її корозії. Іржа займає більше місця, ніж метал, і бетон починає тріскатися і, розшаровуватися.

Вчені запропонували додати в залізобетон змішані з молочнокислим кальцієм бактерії роду Bacillus. Вода, яка потрапляє в тріщини, пробуджує їх від сплячки, і вони починають поглинати сіль. При цьому бактерії виділяють кальцит. Він заповнює утворені в бетоні щілини.

Також нову технологію можна застосувати для ремонту старих будівель і доріг. Рідину з бактеріями досить розпорошити над тріщинами.

Винахідник Хендрік Маріус Йонкерс з Дельфтського технологічного університету планує налагодити випуск такого спрею до кінця цього року, а бетону з бактеріями - до 2016-го.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори