Дослідники створили надміцну пластикову стільникову броню (відео)

IT-світ
12.07 05:15
879
0

Броня може бути легкою, довговічною і ефективною. Однак рідко всі ці три якості поєднуються одночасно. Дослідники з університету Техасу розробили нове рішення цієї проблеми - броню у вигляді стільників.

Вона здатна відновлювати свою форму після удару.

Штучні стільникові форми досить легкі. Адже більшу частину їхнього внутрішнього об'єму займає повітря. Вони також дешеві, оскільки складаються переважно з пластику.

Проте їхній головний недолік полягає в "одноразовості". Один удар може призвести до колапсу всієї конструкції, після чого її доведеться міняти. Це досить неприємно, якщо з таких стільників зроблений автомобільний бампер або спортивний шолом. Однак це потенційно смертельно, коли йдеться про солдатську броню.

Читайте також: США розробляють екзоскелет, який підвищить точність стрільби

Нова технологія університету Техасу називається "стільники з негативною жорсткістю". Замість жорстких гексагональних елементів, матриця цих стільників зібрана з послідовності клітин з паралельними і поперечними стінками. У момент удару така конструкція складається, але потім повертається в свій початковий стан. Самі стільники зроблені з нейлону.

Фінансування цього проекту частково проводило міністерство оборони США, яке шукає способи отримати в своє розпорядження легку і міцну броню.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори