Слонячий хобот надихнув інженерів на створення нових роботів

IT-світ
11.01 06:28
Надія Царук
513
0

Увагу американських інженерів прикував хобот слона. Використовуючи знання про слонячий хобот, розробники мають намір створити роботів нового покоління, передає New Scientist.

Незважаючи на те, що вага цих величезних тварин сягає 7 тон, слони можуть своїм хоботом делікатно підібрати дрібні фрукти і навіть насіння. При цьому хобот на стільки сильний, що слони в стані переносити ним важкі колоди. Всі ці властивості слонячого хобота зацікавили вчених.

Читайте також: Слон врятував людину, яка тонула

Фахівці з Технологічного університету Джорджії досліджують властивості слонячого хобота з допомогою слонихи Келлі із зоопарку Атланти. Дослідники пропонували їй підняти з підлоги зерна, кубики брукви різного розміру і висівки. Те, що відбувається знімали на відео. Всі ласощі викладали на спеціальній пластині, яка заміряла силу впливу хобота, вага якого становить 150 кг.

Вчені дослідили секрет таких здібностей слона, який полягає в здатності створювати тимчасову складку на хоботі. Ця складка діє як суглоб, який розділяє хобот на дві "секції": довга ділянка підтримує вагу тулуба, а коротка виконує функцію захоплення предмета. За допомогою таких "хитрощів" слониха Келлі змогла перенести в цілості кукурудзяну тортилью, використавши лише одну тридцяту від загальної ваги хобота.
Як помітили дослідники, чим менше об'єкт, тим більше Келлі знадобилося сил, щоб його підібрати. Найскладніше їй було з висівками, які вона м'яла в "корж", перш ніж підняти.

Автори дослідження в майбутньому мають намір створити прототип, штучний хобот, який буде працювати так само, як і справжній, слонячий. Застосувавши знання про слонячий хобот, вчені мають намір створити унікальний роботизований механізм, який стане корисним як в промисловості, так і в охороні здоров'я.

Як повідомляв сайт Знай.ua, норвезькі вчені створили підводну змію-робота

Теги: тварини, слони хобот, вчені, роботи
Автор матеріалу: Надія Царук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори