Роботи отримають права та обов'язки

IT-світ
12.01 12:40
Марина Лонська
246
0

Роботів можуть легалізувати
Найближчим часом Європарламент може легалізувати роботів. Зокрема, відповідний законопроект передбачає дозвіл на взаємодію людей зі штучним інтелектом.

Про це повідомляє ВВС Україна.

У документі зазначено, що усіх роботів потрібно наділити спеціальним правовим статусом, який визначатиме їх у якості "електронних осіб".

Читайте також: Новий робот у десять разів перевершив людину

Зокрема, усі автори подібних розробок зобов'язані будуть провести невідкладну перевірку усіх функцій робота , серед яких – дистанційне блокування (вимикання).

Роботів можуть легалізувати

Крім того, легалізувати можна буде тільки той винахід, котрий жодним чином не шкодить фізичному або психічному стану людей.

Варто також передбачити можливість того, що робот може вийти з ладу і почне загрожувати безпеці громадян. Нерідко у такий спосіб провокуються кібератаки, тому питання особистої гідності та приватного простору слід врахувати ще під час планування новинки.

Роботів можуть легалізувати

У Європарламенті впевнені, що найближчі кілька років інтелектуальні можливості людей можна буде повноцінно замінити за допомогою аналогічних функцій штучного інтелекту. Але якщо працю роботів спрямувати у неправильне русло, то це стане "викликом для людства, яке більше не контролюватиме свій винахід".

Роботів можуть легалізувати

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що унікального робота створили німецькі вчені – він встановив рекорд по швидкості складання кубика Рубика. На це йому знадобилося всього 0,637 секунди.

Теги: Роботи, винаходи, технології
Автор матеріалу: Марина Лонська

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори