Вчені запропонували "відкласти" Апокаліпсис за неймовірну суму

IT-світ
17.02 04:52
Надія Царук
258
0

Щоб відновити крижану шапку навколо Північного полюса і запобігти таким чином апокаліпсису, група вчених пропонує людству здійснити нечуваний проект.

Дослідники пропонують встановити в Арктиці 10 млн насосів, що живляться від енергії вітру, які будуть розпорошувати морську воду над полярною шапкою, що тане, та скріплювати її, пише theguardian.

В ході свого дослідження вчені підрахували, що це може дозволити наростити товщину крижаного покриву приблизно на 1 м за один рік. Цього буде достатньо для того, щоб запобігти скороченню загальної площі арктичної полярної шапки.

Читайте також: Google показав, як змінилася Земля за три десятки років

Незалежні експерти кажуть, що проект настільки масштабний, що навіть складно уявити собі, як він може бути реалізований на практиці,. Однак, теоретично він цілком реальний і, можливо, є найбільш аргументованим способом відновити крижаний покрив Арктики з усіх, що коли-небудь обговорювалися в науковому світі.

Дослідники пропонують зміцнити полярну шапку таким чином, щоб перешкодити її таненню, враховуючи, що глобальне потепління найближчим часом не припиниться.

З словами Стівена Деша, фізика з університету Арізони, одного з провідних авторів дослідження, більш товстий шар льоду означає меншу швидкість його танення. І єдиним способом зробити крижаний покрив грубшим в умовах нестабільних і аномально високих температур, є метод постійного додавання свіжої води зверху.

Читайте також: NASА вирахувало дату глобальної катастрофи

Вода під крижаним покривом занадто швидко рухається, для її замерзання потрібні низькі температури.

Тому вчені пропонують качати воду з під льоду і розпорошувати її зверху, забезпечуючи намерзання льоду на існуючому покриву. Таким чином, крижана шапка буде наростати зверху, а не знизу, але бажаний результат - її зміцнення - буде досягнутий.

За підрахунками вчених, для виконання цього завдання необхідно не менше 10 млн водяних насосів, здатних викачувати близько 27 тонн морської води за годину. Якщо робити це протягом полярної зими, то загальна товщина полярної крижаної шапки може до кінця зими не тільки не зменшитися, а вирости на цілий метр.

Незалежні експерти досить високо оцінюють переспективи проекту. Однак, вони відзначають, що поки що складно собі уявити, щоб уряди провідних країн були готові фінансувати його, адже коштує такий проект більше 500 млрд доларів.

Як повідомляв сайт Знай.ua, танення льодовиків в Антарктиці б'є всі рекорди.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ КАНАЛ В ТЕЛЕГРАМ

Теги: потепління, Арктика, полярна крижана шапка
Автор матеріалу: Надія Царук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори