Шерлок: факти про серіал і не тільки

Шоу-бізнес
05.01 19:10
Олексій Киштимський
1143
0

Стартував четвертий сезон "Шерлока" - одного з найпопулярніших та найбільш очікуваних серіалів сучасності. Його навіть складно назвати серіалом: за якістю, бюджетом і рівнем акторської гри "Шерлок" на голову вище багатьох кінострічок. Ще одна причина популярності в тому, що детектив Шерлок Холмс - герой, якого ми знаємо з дитинства, зрозумілий і близький кожному. Портал "Знай.ua" розповідає про сюжети та образи "Шерлока".

Холмс і високі технології

Одну особливість великого сищика автори серіалу підмітили дуже точно. Холмс із розповідей Артура Конан Дойля користувався не тільки своїм незвичайним розумом і дедуктивним методом, у розслідуваннях йому допомагали найпередовіші досягнення науки й техніки. А деякі речі, на кшталт хімічного реагенту для виявлення крові, він винаходив сам. Ви будете здивовані, але поліція в ті часи практично не використовувала, наприклад, дактилоскопію (відбитки пальців). Шерлок же в цій справі був професіонал.

Серіальний Шерлок також не цурається високих технологій, розбирається в гаджетах та електроніці. Звичайно, Конан Дойль намагався трохи побути фантастом і описував речі, існування яких в кінці XIX століття було чисто гіпотетичним. Автори серіалу не стали грати в футурологів, так що нових технологічних пристроїв їх Холмс не винаходить, просто використовує ті, що є. Це досить логічно, адже нові гаджети і так з'являються мало не щомісяця. І великому детективові немає сенсу витрачати час на це.

Вік Холмса

Коли серіал "Шерлок" тільки з'явився, то багато хто назвав його персонажа-сищика молодим Холмсом. В уявленні вітчизняного глядача Шерлок Холмс - це чоловік середнього віку, навіть із першою сивиною на скронях. Як у актора Василя Ліванова, який чудово зіграв детектива в серії радянських телефільмів. Та й у багатьох британських екранізаціях актори, що грали Шерлока, наприклад, Пітер Кашинг і Джеремі Бретт - люди явно не молоді.

Проте, згідно з офіційною хронологією оповідань Конан Дойля, на момент зустрічі Холмса і доктора Ватсона, першому було лише близько двадцяти семи років. Ватсону - близько тридцяти, тобто трохи більше. Бенедикту Камбербетчу під час зйомок першого сезону "Шерлока" вже було тридцять шість. Просто британський актор - людина досить моложава, йому і зараз сорок років дати важко.

Всюдисуща місіс Хадсон

Один із постійних і примітних персонажів серіалу - власниця будинку місіс Хадсон. У "Шерлоку" в неї досить багато реплік, вона іноді втручається в справи детектива та доктора, висловлює свою точку зору.

При цьому в оповіданнях це персонаж майже безсловесний, її функція чисто декоративна. Під час зйомок радянського телефільму "Шерлок Холмс і доктор Ватсон" в сценарії у домоправительки не було жодної фрази. Це не дуже сподобалося актрисі Рині Зеленій, тому вона попросила режисера доповнити сценарій сценами з її участю, текст для яких написала сама. Так що розкриттям персонажа місіс Хадсон ми зобов'язані саме кінематографу. До речі, якщо ви не знали, то Хадсон - шотландка.

Цікава історія сталася і з ім'ям персонажа. Спочатку господиню будинку звали місіс Тернер. Це ім'я зазначено в ранніх рукописах Конан Дойля. Одного разу воно навіть прорвалося в друк. В оповіданні "Скандал в Богемії" Холмс каже Ватсону: "Коли місіс Тернер принесе вечерю, я вам все поясню." У серіалі "Шерлок" з цієї плутанини вирішили отримати користь та створили ще одного персонажа. Місіс Тернер - сусідка і стара знайома місіс Хадсон.

Елементарно, Ватсон

З такою фразою знайомі всі, хто хоч раз дивився кіно про Шерлока Холмса. Проте, в оповіданнях ця фраза не зустрічається. Існує думка, що вперше вона з'явилася в радянському телефільмі, але це також не вірно.

За цю крилату фразу ми маємо дякувати іншому англійському письменнику, серу Пеламу Гренвіллу Вудхаузу, автору гумористичних оповідань про пригоди молодого аристократа Вустера і його слуги Дживза. Її промовляє один із персонажів оповідання Psmith Journalist 1915 року. Причому використовується вона в іронічному ключі, з натяком на недалекість співрозмовника.

Дедуктивний метод

Незважаючи на те, що кожна дитина знає про дедуктивний метод Шерлока Холмса, з точки зору філософської термінології він ним не користується. Дедукція - це метод умовиводів, коли приватний висновок виводиться із загального. Холмс завжди робить навпаки - спочатку формує картину з фактів, а потім розглядає її в комплексі. Тобто користується індуктивним методом і абдукцією - процедурою висунення гіпотез.

Ім'я інспектора Лестрейда

У серіалі Холмс постійно плутає ім'я нещасного інспектора Грегорі Лестрейда, називаючи його то Гевіном, то Гремом, то ще якось. Ім'я недалекого, але активного інспектора нам дійсно невідоме, в оповіданнях згадуються лише ініціали G. Lestrade.

Зайва вага Майкрофта Холмса

Старший брат Шерлока, якого сам сищик визнає розумнішим і кмітливішим за себе, в оповіданнях описується як чоловік дуже товстий. У серіалі ж актор Марк Гетісс - людина струнка. Творці обіграли і цей момент. Шерлок і Майкрофт регулярно ведуть бесіди про вагу, з яких ясно, що старший Холмс недавно сів на дієту і здорово схуд.

Теги: Шерлок, новий сезон, серіал, Ватсон
Автор матеріалу: Олексій Киштимський

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Юрій Береза: Процес розпаду Російської імперії вже почався
ЧитальняАналітика 27 лютого

Народний депутат фракції «Народний фронт», командир полку спеціального призначення «Дніпро-1» Юрій Береза в інтерв’ю Politeka розповів про якісні зміни в українському […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори