Через забудову Києву загрожує ядерна катастрофа

Столиця
24.03 19:39
1416
0

Доки мер Києва Віталій Кличко зносить перед телекамерами кіоски, столиці загрожує ядерна небезпека. Як пояснюють активісти, вся справа у ядерному реакторі, котрий працює на території Інституту ядерних досліджень, що в Голосієвському районі. Спритний забудовник почав будівництво прямо на території, що слугує захисною зоною для реактора. Реактор, хоч і експериментальний, проте працює у звичному режимі. Розташований інститут за адресою проспект Науки, 47. Там же ведеться незаконне будівництво.

"Територія є зоною контролю інституту. Туди вторглися забудовники і планують починати будівництво. Але це небезпечно. Усі розуміють, що таке будівельний об'єкт, які це ризики, коли поруч функціонує реактор" – каже активіст Сергій Петренко.

"Будівництво хочуть розпочати у захисній зоні довкола реактора. Це може спричинити ядерну катастрофу – адже у реактор завантажено ядерне паливо. Ми маємо усі ліцензії на його роботу. Проводимо його запуски у штатному режимі. Забудовник запевняє, що все огородить та реактор будівництво не зачепить. Але ж раз є захисна зона. Значить для чогось вона там існує – такі правила та норми, вони прописані у Положеннях гарантування радіаційної безпеки України. І забудовувати її не можна, а надто вже багатоповерхівками. Сама будова буде стояти якраз на трубопроводах, котрі слугують запасними. У випадку якогось ЧП по запасних трубопроводах буде подана вода, Аби залити реактор" - коментує ситуацію керівник відділу Інституту ядерних досліджень Олександр Кучмагра.

Також експерт пояснив, що реактор ядерники використовують для досліджень та виготовляють ізотопи для потреб медицини.

Активісти б'ють на сполох – у мерії на їх звернення не реагують. Тому вони змушені звертатися до Президента та Кабміну.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори