У Києві нагородили найчесніших підприємців

Столиця
02.09 16:50
Олексій Киштимський, Кристина Ломенко
12993
0

2 вересня в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулося нагородження лауреатів Першого регіонального туру Всеукраїнського рейтингу "Сумлінні платники податків --2015". Вручення цієї премії було засновано Асоціацією платників податків України ще в 2011 році. На церемонії нагородження побували кореспонденти "Знай.ua".

Умовами участі в даному рейтингу були: відсутність податкового боргу і порушень законодавства, а також статус підприємства-платника податків. Всього в лауреати номінації потрапили 28 українських компаній, які вийшли в II тур Всеукраїнського рейтингу. Серед них виявились підприємства різноманітних напрямків, від кондитерських і театру ляльок до приватних клінік. Окремо грамоти і подяки від київської влади вручалися підприємцям, які займаються різноманітними інноваціями в сфері технологій і бізнесу. Нагороди і пам'ятні грамоти вручав віце-президент Асоціації платників податків, голова Ради територіального відділення Асоціації в Києві Павло Погиба.

Сама ідея рейтингу "Сумлінні платники податків" сприяє співробітництву між бізнесом і державою. Заохочуючи чесних підприємців і роботу Асоціації платників податків, держава показує, що готова до діалогу, а Державна фіскальна служба не є "цербером" і суто каральним органом, якого бізнесменам потрібно побоюватись.

Крім того на церемонії був присутній президент Асоціації Григол Катамадзе. Наш кореспондент поговорив з ним про стан фіскальної системи в Україні.

- Григол Шалвович, який нинішній стан фіскальної системи в Україні?

- Скористаюся відомою фразою: не сипте мені сіль на рану. Податкова система в Україні сьогодні, сказав би м'яко, це капкан для бізнесу. А повинна бути, як у будь-якої успішної країні: гнучкою, транспарентною, такою, що швидко орієнтується в мінливому економічному світі. Навантаження на бізнес з боку фіскальної служби дуже сильне. Ускладнює ситуацію ще й те, що економічними питаннями займаються практично всі силові структури. Тому ми постійно акцентуємо увагу на те, що не потрібно вносити зміни в існуючий Податковий кодекс. А раз і назавжди підготувати новий, ліберальний кодекс, що прийнятий українським бізнесом. Після прийняття якого не треба буде ганятися за бізнесом, щоб сплатили податки. Друге: економічним злочинам, а вони в будь-якому випадку будуть, хоч би яким ліберальним законодавство не було, необхідний відповідний орган. Потрібні не перевірки СБУ, МВС, а створення фінансової служби розслідувань, яка єдина в країні зможе розслідувати економічні злочини. І останнє. Фіскальну службу треба реорганізувати і розділити функції: служба підтримки бізнесу, сервісна служба і окремо - економічні злочини, їх моніторинг та попередження. Думаю, Україна знаходиться на етапі, коли "маски-шоу" в області економічних злочинів повинні піти в минуле, цим повинні займатися професійні фінансисти, які, не втручаючись в бізнес, будуть збирати матеріали і тільки тоді приймати заходи.

- Чи варто очікувати підприємцям конкретних змін в наступному році з боку фіскальної служби?

- Міська фіскальна служба намагається робити кроки лібералізації у відносинах з бізнесом. Але потрібна системна робота. Тому радикальних змін незабаром очікувати не варто. Я говорив в 2015 році, коли в грудні, поспіхом приймали бюджет і податкове законодавство - цю практику пора закінчувати. Добре. Нехай це буде вододіл 2015 року. Але бюджет треба готувати вчасно. Зараз вересень, немає руху в прийнятті нового Податкового кодексу. Тобто, нам навіть нема чого запропонувати парламенту для прийняття. У жовтні-листопаді почнється рух. У грудні затвердять. І знову бізнес прокинеться першого січня, а у них нові правила і вони не знають, що з цим робити.

Очевидно, що бізнес наполягає на подальшому реформуванні фіскальної системи. І це не дивно, адже, проводячи реформи, не можна зупинятися на півдорозі. Цю думку поділяє і голова Ради територіального відділення Асоціації платників податків України в Києві Павло Погиба.

"У нашій країні працювати чесно, не йдучи в тінь, оплачуючи працю найманих працівників - вже великий подвиг. Тому ми ввели традицію нагороджувати зразкових платників податків. У нас всі підприємці можуть стати зразковими, якщо прислухатись до них, підготувати і ввести новий, ліберальний Податковий кодекс, дати їм спокійно працювати і розвиватись. Ми продовжуємо налагоджувати діалог між владою і підприємцями, щоб наші побажання враховувалися, і всі сфери бізнесу могли відчувати себе захищеними. І, звичайно, знали - куди йдуть їхні податки", - резюмував Павло Погиба.

З такою точкою зору зі свого боку згодні і представники держави. Голова Державної фіскальної служби Києва Людмила Демченко заявила, що вони підтримують чесних платників податків всіма доступними засобами.

"Це рік змін, експериментів і нововведень в нашій службі. Головний акцент - створення офісного аудиту. Підрозділ, що відповідає за контрольно-перевірочну роботу в столиці. Я бачу вже багато позитивних змін. Зменшилася кількість перевірок, запитів, донарахувань податків до бюджету. Що свідчить про високу сумлінності наших платників. Фактично ми можемо пишатися показником залучення до добровільної сплати податків. На 40% збільшилися надходження до бюджету держави, завдяки чесним платникам податків", - сказала вона.

Після закінчення церемонії нагородження, присутні підприємці могли поспілкуватися та обговорити актуальні проблеми бізнесу і оподаткування в неформальній обстановці.

Теги: Павло Погиба, Асоціація платників податків України, ДФС, податки, бізнес, підприємництво, оподаткування
Автор матеріалу: Олексій Киштимський, Кристина Ломенко

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Дружу з народом України: навіщо дали громадянство депутату Держдуми Вороненкову
ЧитальняАналітика 18 лютого

Politeka розбиралася, чому російський політик отримав його так легко і швидко. Чужий серед своїх Вороненкова і Максакову вже виключили з […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори