Київська влада йде наперекір реформі децентралізації

Столиця
14.12 19:01
Юрій Кравчук
1656
0

КМДА і депутати Київради не зацікавлені в наданні киянам можливості самостійно визначати, які їх проблеми вирішувати в першу чергу.

Про це порталу "Знай.ua" розповів глава київського осередку громадського руху Миколи Томенка "Рідна країна" Олександр Федоренко.

"У тому-то й справа, що в рамках реформи децентралізації було б логічним відновлення районних рад, ліквідація районних адміністрацій і створення своїх органів місцевого самоврядування, заснованих на принципі представництва інтересів самих жителів міста. З такими гаслами, якщо згадати, нинішні міські депутати і йшли на вибори. Однак, після виборів - вони вирішили кардинально змінити свої погляди. Замість децентралізації ми маємо ще більшу централізацію влади і посилення її вертикальної структури" - зазначає Федоренко.

Із цього громадський діяч робить висновок, що обіцяних змін у владі не спостерігається: "Чиновники здебільшого, які працювали ще за Черновецького, працюють і зараз. Хіба що піаритися вони стали краще і Фейсбуком навчилися користуватися".

З цього кореня, на думку Олександр Федоренко, і ростуть всі інші біди столиці: "Наприклад, нова будівля театру на Андріївському узвозі, як мінімум, не вписується в архітектурний ансамбль цієї місцевості. Дивує, що, як і раніше, питання про це виникло тільки після того, як її презентували громадськості. Але ж в Києві існують контролюючі органи, які повинні були зацікавитися цим питанням ще на етапі проекту. Мабуть, вони чимось іншим займалися.

Київська влада йде наперекір реформі децентралізації

Йдемо далі. ЦУМ раніше був місцем, куди приїжджали, щоб скупитися, а зараз цей магазин більше нагадує музей.

Або згадайте про заборону на продаж алкогольних напоїв в МАФ-ах. Загалом ідея не погана, в ній присутній елемент турботи про здоров'я киян. Але тут треба розібратися, яка була мотивація, оскільки зі сторони більше схоже на те, що це рішення лобіює інтереси супермаркетів. У цьому контексті, до речі хотілося б, щоб київська влада стала більш юридично підкованою, щоб їх рішення не було так легко оскаржити в суді.

Ну і, звичайно ж, зима. Вона, як завжди, прийшла несподівано. В основному через некомпетентність чиновників. З цього приводу вже давно повинен бути чіткий план дій, а його за великим рахунком немає".

Подібна ситуація, за словами Федоренко, триватиме як мінімум до наступних виборів, адже ніхто з нинішніх чиновників у змінах не зацікавлений: "Як змінити ситуацію? Просто прийти на наступні вибори і не проголосувати за них, а віддати свій голос за тих, хто зробив щось відчутне".

Теги: КМДА, децентралізація, Райради, зміни, думка киян
Автор матеріалу: Юрій Кравчук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Два роки без Нємцова: як в Росії позбавляються опозиції
ЧитальняАналітика 26 лютого

Загадкові обставини смерті медіаспільнота обговорює досі. Офіційне слідство завершене понад рік тому, але досі у справі більще запитань, ніж відповідей. […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори