Ватикан почав беатифікацію митрополита Шептицького

Столиця
18.07 10:31
963
0

Ватикан зробив крок до беатифікації митрополита, тобто зарахування до лику блаженних. Папа Римський Франциск оголосив спеціальний декрет про героїчність діянь митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького.

Про це повідомляє "Радіо Ватикану".

Цей крок необхідний для початку процесу беатифікації духовного лідера українських греко-католиків. Варто наголосити, що Шептицький був видатним реформатором та меценатом УГКЦ, прихильником ідеї незалежної української держави.

Постать Андрея Шептицького неоднозначно сприймають радянські історики. Його звинувачують у прихильному ставленні до нацистів у 1941-му році. Однак він багато разів засуджував дії гітлерівців. Вони, на його думку, призвели б до деградації людства, якої ще не було в історії.

Читайте також: Папа Римський у Боснії мирив учасників Балканської війни

Попередні спроби беатифікації Шептицького у 1950-х та 1960-х роках не мали успіху. Зокрема причиною цього було втручання архієпископа Польщі Станіслава Вишинського.

Натомість Іван Павло ІІ під час візиту у 2001-му році до Львова захоплювався пастирською діяльністю владики Андрея та висловив сподівання, що колись Шептицький долучиться до сонму святих.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори