Російська генпрокуратура перевірить "Яндекс.Такси" та Uber

Новини світу
24.07 12:27
672
0

Заступник голови комітету Держдуми по транспорту Олександр Старовойтов направив запит на перевірку сервісів онлайн-замовлення таксі "Яндекс.Таксі", Gett та Uber до Генеральної прокуратури.

Про це пише lenta.ru.

"Депутат підозрює адміністрацію сервісів в порушенні податкового законодавства та комерційному підкупі", - ідеться в повідомленні.

Листи із таким же текстом в Генпрокуратуру, Федеральну антимонопольну службу та Громадську палату відправив керівник Федерації автовласників Росії Сергій Канаєв. Він вказав на те, що служби замовлення таксі не є фрахтувальниками і не несуть відповідальності за безпеку пасажира.

Читайте також: Міжнародний онлайн-сервіс замовлення таксі заборонили у Франції

"Uber, Gett і" Яндекс "переводять безготівковим платежем грошові кошти на рахунки" партнерів "- юридичних осіб, які в подальшому здійснюють виплати водіям таксі", - написав він у листах.

При цьому, утримання податку на доходи з фізичних осіб з цих виплат не проводиться.

Згідно інформації, онлайн-сервіси "тиснуть" звичайні диспетчерські служби, встановлюючи дуже низькі ціни на перевезення пасажирів і маючи можливість доплачувати водієві.

Подібна практика, як наголошується, має ознаки комерційного підкупу, передбаченого Кримінальним кодексом.

У компанії Uber претензії відкинули. В компанії вказали, що схема взаємодії користувачів і водіїв дозволяє скорочувати витрати. Також в компанії запевнили, що здійснюють ретельний відбір і перевірку водіїв.

"Uber переводить заробітки водіїв на рахунки юридичних осіб та ВП, тому звинувачення в порушенні податкового законодавства нам здаються необгрунтованими", - нписали вони у своєму прес-релізі.

Нагадаємо, законність діяльності інтернет-сервісів виклику таксі без ліцензій оскаржується в багатьох країнах світу. У ряді країн світу до Uber неодноразово висувалися претензії.

Зокрема, у Франції, Іспанії і Таїланді влада частково або повністю заборонили Uber вести операції, пояснюючи це недотриманням норм реєстрації та перевірки водіїв.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори