Російський «антивірусник» звинувачує США у шпигунстві

Новини світу
17.02 13:58
651
0

Російська компанія "Лабораторія Касперського" виявила, що на жорстких дисках кількох іноземних виробників було встановлено шпигунське програмне забезпечення.

Шкідливі програми були виявлені глибоко захованими на жорстких дисках, випущених компаніями IBM, Samsung, Toshiba, Western Digital, Seagate. Одна зі шпигунських програм була "вшита" у програмні коди запуску жорсткого диска. Програми були здатні перепрограмовувати прошивку жорстких дисків і завдяки цьому залишалися непомітними для антивірусів, пише The Financial Times.

Шкідливе програмне забезпечення дозволяло отримати доступ до даних користувачів "заражених" жорстких дисків. Комп'ютери з цими програмами виявили в більше 30 країнах, у тому числі в Росії, Ірані, Пакистані та Китаї.

Розробник програм - компанія The Equation Group. Вона працює 20 років і має "неперевершену техніку" в області кібершпигунства.

"Лабораторія Касперського" вважає, що компанія може мати зв'язок з творцями хробака Stuxnet . Це вірус, який у 2010 році атакував комп'ютери ядерних об'єктів Ірану. Вважають, що його створило Агентство національно безпеки США спільно із Ізраїлем.

Представники Western Digital, Seagate і Micron нічого не знають про шкідливі програми на жорстких дисках їх виробництва, Toshiba та Samsung – відмовляються коментувати, IBM не відповіла на запит про коментар.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори