Прем'єр Молдови зустрінеться з лідером невизнаного Придністров'я

Новини світу
14.03 17:30
513
0

Прем'єр-міністр Молдови Кирило Габурічі зустрічається в Кишиневі з лідером невизнаної Придністровської республіки Євгеном Шевчуком. Повідомляє Радіо Свобода.

Метою їх зустрічі є активізація переговорів про вирішення конфлікту між Молдовою і сепаратистським регіоном, який підтримує Росія.

Раніше, Шевчук заявляв про готовність обговорення політичного врегулювання і статусу Придністров'я. Але спершу, він хоче вирішення всіх соціальних, економічних та гуманітарних питань.

Зустріччю між представниками Кишинева і Тирасполя з питання врегулювання Придністровського конфлікту не проводилося з жовтня 2014 року. Переговори ж у форматі "5 + 2" були припинені в середині минулого року.

Військовий конфлікт Молдови з Придністров'ям почався ще в 1992 році. Після нього на мапі з'явилася ще одна гаряча точка. Конфлікт виник через побоювання проросійськи налаштованого населення щодо можливого приєднання Молдови до Румунії.

У 2006 році в Придністров'ї було проведено ніким не визнаний "референдум" про приєднання до Росії. У Тирасполі стверджували, що тоді "за" проголосували близько 97% учасників.

16 квітня 2014 "влади" Придністров'я закликали Росію визнати невизнану "республіку" незалежною державою. Проте їх прохання так і залишилася без відповіді.

Раніше Молдова знову зажадала від Кремля вивести свої війська з території Придністров'я.

Теги: молдова сепаратисти Придністров'я прем`єр

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори