Чотири члени ООН бойкотували засідання з прав кримчан

Новини світу
20.03 09:18
600
0
Фото: image.tsn.ua

Росія та іще три члени Ради безпеки ООН бойкотували обговорення питання про права людини в Криму.

Постійні члени Радбезу Організації Об'єднаних Націй Росія та Китай, а також члени РБ Венесуела і Ангола відмовилися брати участь у засіданні, на якому обговорювали питання про права людини в Криму, повідомляє newsru.com.

Росія вважає, що питання Криму є внутрішньою справою РФ, оскільки півострів - суб'єкт Російської Федерації.

Зустріч проводили з ініціативи Литви за так званою "формулою Аррія", яка передбачає участь не тільки членів Радбезу, але і запрошення представників інших відомств та організацій.

Російське представництво при ООН до початку зустрічі оголосило, що РФ не буде в ній брати участь, назвавши засідання "контрпродуктивним і провокаційним, що не входить в сферу компетенцій Ради Безпеки".

Постпред Литви при ООН Раймонда Мурмокайт заявила журналістам, коментуючи ситуацію: "Росія завжди дуже швидко виступає з критикою України, звинувачуючи її в порушенні прав людини, однак повністю ігнорує порушення прав людини під своїм контролем або управлінням".

Раніше повідомлялось, що на нараду запрошені всі країни - члени ООН, а не лише Ради Безпеки. Метою зустрічі - надати країнам можливість "отримати з перших рук інформацію про ситуацію в області прав людини і свободи ЗМІ, становище національних меншин, а також дізнатися про останні події в Криму і на сході України".

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в річницю приєднання Криму до Росії опублікувала свою доповідь, в якій повідомила про численні порушення прав людини в республіці. Згідно зі звітом, багато критиків режиму викрадені і піддані тортурам, а нова влада не проводили публічних розслідувань таких випадків. Незалежна преса змушена мовчати, а у незадоволених є вибір: мовчати або покинути півострів, ішлося у доповіді.

Теги: Росія ООН РБ Китай Крим

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори