Польща збирає гуманітарну допомогу для поляків Донбасу

Новини світу
08.04 10:59
648
0

В рамках акції "Рятуємо поляків на Донбасі" особам польського походження, які залишилися в Україні в зоні бойових дій, можна передати продукти харчування та засоби гігієни. Колона з гуманітарною допомогою вирушить до України 13 квітня.

"У Донбасі потребують усього", - зазначив глава Фонду свободи і демократії Міхал Дворчик. За його словами, в більшості будинків на Донбасі немає води, а продукти харчування мешканці отримують тільки через гуманітарну допомогу. Глава фонду підкреслив, що найнеобхіднішими товарами є крупи, макаронні вироби, консерви та інші продукти тривалого зберігання, дитяче харчування, засоби гігієни, а також ліки.

Перед початком війни на сході України мешкало близько 4 тис. осіб польського походження, у тому числі 400 з Картою поляка. Бажання виїхати в Польщу виявили 200 з них. Решта з різних причин не змогли залишити регіон.

Нагадаємо, в січні цього року почалася евакуація поляків, які мешкають на Донбасі в зоні бойових дій. 30 грудня глава польського МЗС заявив, що приїхати до Польщі планують 205 осіб польського походження.

На фінансування переселення поляків, облаштування їх життя було виділено 4 млн злотих (близько 1 млн євро). Адаптація українських поляків буде проходити в три етапи. Для них будуть створено мовні курси, діти зможуть піти до шкіл. Також вони отримають посвідку на проживання в Польщі, який дасть їм ті самі права, що і у всіх громадян Польщі.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори