Картковий будиночок Дональда Трампа: шлях становлення мільярдера

Новини світу
09.11 19:17
Олексій Киштимський
203778
0

Одне з ключових питань, які виникли перед світовою спільнотою після того, як стало відомо, що вибори президента США виграв мільярдер Дональд Трамп, стала повна невизначеність його майбутньої внутрішньої та, що набагато цікавіше, зовнішньої політики. У загальних рисах зрозуміло, що негайно виконувати свої численні обіцянки він не буде. Недарма ж він у сьогоднішній промові робив компліменти своїй суперниці Хілларі Клінтон, хоча під час передвиборної кампанії обіцяв після перемоги посадити її до в'язниці.

Трамп - бізнесмен. І це говорить нам не тільки про те, що він буде за звичкою піклуватися про свій гаманець, а й натякає на деякі контури його майбутньої діяльності на посаді президента. Портал "Знай.ua" згадує, яким Дональд Трамп був бізнесменом, і яким чином йому вдавалося так багато років залишатися на плаву.

Син свого батька

Сам Дональд ніколи і не намагався представити себе людиною, яка зробила себе сама. І завжди вказував на те, що головний та основний поштовх, який дозволив йому стати успішним, дав його батько, який також займався нерухомістю.

Бізнес батька був, звичайно, скромніше. Він займався орендою нерухомості в Нью-Йорку. Спочатку він відправив сина в Нью-йоркську військову академію, щоб навчити дисципліни, а потім - у Фордемський університет. З університету, правда, Дональд пішов, бо вважав, що надлишок теоретичних знань шкодить практиці, і він просто втрачає там час. І майбутній мільярдер перевівся в Уортонську школу бізнесу Пенсільванського університету. А потім пішов працювати у фірму батька.

І перший же проект, який довірили Трампу, виявився більш ніж вдалим. Йому пощастило здати 100% квартир у величезному житловому комплексі "Свіфтон-Віллідж", який до того був абсолютно збитковим.

Але заробляти на оренді приміщень Дональду було мало, і він вирішив стати забудовником одного з найпрестижніших районів Нью-Йорка - Манхеттена. Але тут правила бізнесу виявилися вже зовсім іншими.

Економний забудовник

Одним з головних талантів Трампа завжди вважалося вміння заощадити на будівництві.

Наприклад, у міської влади Нью-Йорка були проблеми з реконструкцією ковзанки Уоллмен-Рінк в Центральному парку. За 6 років робіт і $12 млн витрачених грошей реконструкцію так і не змогли завершити. Трамп погодився безкоштовно прийняти об'єкт і закінчив всі роботи за півроку, витративши лише $750 тисяч.

Таким чином, Дональд з одного боку завоював довіру місцевої влади, адже багато складних об'єктів відразу передавали йому, а він потім отримував з цього вигоду. А з іншого - зібрав чимало грошей, які в підсумку вирішив вкласти відразу в кілька бізнесів. Тут і будівництво казино, і купівля авіакомпанії, і багато іншого. Сталося це в 1987-1989 рр.

Але саме з цього рішення і почався важкий період в житті Дональда, який мало не став причиною його банкрутства.

На краю

Тоді, чверть століття тому, говорили, що Трамп надто вже на багато замахнувся. Навіть людина з його здібностями організатора може помилитися, а чим більше сфера впливу і масштаб діяльності, тим вище ймовірність неправильного кроку.

І Трамп його зробив. У 1989 році він набрав дуже багато позик, оскільки бізнес, що постійно розширюється, вимагав вкладень. Але грянула чергова економічна криза, і розраховуватися за позики виявилося нічим. Довелося багато чого продати, наприклад ту ж недавно куплену авіакомпанію.

Але Трамп вистояв і вже до 1994 року погасив майже всі свої борги.

Останнім часом

І з тих пір справи у нього, в принципі, йдуть добре. Але, не блискуче. Дивно, але з 90-х років у Трампа не було жодного успішного проекту.

Будівля "Міжнародний готель і вежа Трампа - Чикаго" успішно зведена, але 30% її площ порожні. Аналогічні проекти в Торонто, Тампі і Вайкікі-Біч - всі як один проблемні.

Компанія Трампа з продажу нерухомості успішно функціонує і навіть є другою за оборотами в країні, однак це означає лише те, що Трамп тримається на плаву. Ніякого різкого зростання або проривів у бізнесі Дональда вже близько п'ятнадцяти років немає. І найімовірніше вже не буде. Тим більше, що сам мільярдер подався в політику, і як показали вибори, більш ніж успішно.

Чого чекати від президентства Трампа?

Якщо доля Дональда Трампа як бізнесмена щось і показує, так це те, що він може тримати удар та не опускати рук в будь-яких ситуаціях. Не будучи найталановитішим і знаючим економістом та фінансистом, він все одно успішно випливав з усіх ураганів та колотнеч.

Недолік фундаментальної освіти Дональд завжди компенсував хваткою, інтуїцією, хитрістю й іншими якостями, що для політика навіть цінніше, ніж для бізнесмена. Саме тому не варто так буквально сприймати його передвиборні обіцянки. А сам Трамп нас ще не раз здивує.

Теги: Трамп, президент, США, вибори, бізнес, гроші, нерухомість
Автор матеріалу: Олексій Киштимський

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори