Демографи назвали причини бездітності європейок

Новини світу
12.01 05:56
Надія Царук
363
0

Звіт французького інституту демографії свідчить про те, що жінки в Європі стали народжувати менше дітей.

Згідно демографічних даних, в Південній Європі понад 20% жінок, які народилися у 1970-і роки, можуть залишитися бездітними, у Північній - 15%, у Західній Європі - 18%. Причинами зростання бездітності демографи називають нестабільний ринок праці і відсутність ліберальної політики щодо працюючих сімей, повідомляє ВВС.

Читайте також: Учені: мобільні телефони знижують народжуваність

Найбільш помітне зростання бездітності в південній Європі - у Греції, Італії та Іспанії. Там вона досягла показника у 20% серед жінок, які народилися на початку 1970-х.

У Західній Європі бездітність найвища в Австрії, Німеччині та Швейцарії - майже 20% жінок, що народилися в 1968 році.

У Північній Європі рівень бездітності становить близько 15% серед жінок, які народились в 70-х.

Однак, кількість бездітних жінок почала зростати в Європі ще раніше. Така тенденція появилась в Західній Європі серед тих, хто народився у 1940-х роках, а в Східній – серед жінок, які народились в 1960-х . Це пояснили особистими й зовнішніми чинниками.

"Більшість економічних і культурних тенденцій за останні півстоліття, відраджують жінок і чоловіків від можливості мати дітей", - йдеться в звіті.

В організації зазначають, що бездітності також сприяють "надійна контрацепція, повільне формування пар та зволікання з народженням дітей, сімейна крихкість, великі вимоги до кар'єри та нестабільність ринку праці, загальна економічна невизначеність, а також збереження гендерної нерівності щодо розподілу домашньої праці та догляду за дітьми".

Експерти також прогнозують, що бездітність зростатиме і в Центральній та Східній Європі. Як повідомляв сайт Знай.ua, українські жінки не хочуть народжувати

Автор матеріалу: Надія Царук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори