Світ відзначає День народження Джека Лондона

Новини світу
12.01 09:22
Ірина Дождьова
1602
0

Сьогодні 12 січня виповнюється 141 рік з дня народження легендарного американського письменника Джека Лондона.

Лондона називають втіленням американської мрії. Він створив себе сам, його успіх залежав лише від власних сил та таланту, який він яскраво продемонстрував на сторінках своїх робіт.

Читайте також: Архівні фото Джека Лондона потрапили в мережу

Джек Лондон (справжнє ім'я — Джон Ґри́фіт Че́йн)народився у сім'ї астролога та викладачки музики. Батьки Джека розлучилися скоро після народження сина.

Економічна криза в Америці поставила родину в дуже скрутне становище, дитинство та юність пройшли у бідності. А в 17 років юний Лондон влаштувався матросом на промисловій шхуні.

Лондон мріяв навчатися в Каліфорнійському університет, куди згодом вступив. Але довго провчитися не зміг, адже в студента закінчилися гроші оплачувати навчання.

Згодом Лондон, захоплюючись ідеями комунізму та працями Маркса і Енгельса, приєднався до Соціалістичної трудової партії Америки.

З 1893 року Лондон спробував себе як письменник. Вийшов у світ його перший нарис "Тайфун біля берегів Японії". Відтоді 20 років свого життя Лондон присвятив себе літературі.

За роки письменницької роботи Джек Лондон написав 20 романів, більше 200 оповідань та 3 п'єси.

Особливо відомий цикл під умовною назвою "Північна Одіссея", що включає повісті "Поклик предків", "Біле ікло" та ін.

Останні роки письменник провів у глибокій творчій кризі. Це штовхнуло його до зловживання спиртним. На фоні алкоголізму та депресії у письменника з'явилася серйозна хвороба нирок, біль якої намагався загасити морфієм. У 1916 році Лондона знайшли мертвим, смерть настала від передозування знеболювальними. Йому було лише 40 років.

Роки поневірянь і сувора боротьба за існування - ось та школа, яка виховала письменника-самоучку. Твори його захоплюючі – в них багато молодості, бадьорості, віри в життя і людей. Джек Лондон знав і любив життя і природу, але найбільше він любив людину - сильну, енергійну, вольову. Його герої вміють боротися не тільки з ворогами, а й зі стихіями – вони вміють перемагати і свої слабкості, фізичні й моральні, вміють виховувати в собі силу, витривалість, безстрашність.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", 8 січня, всесвітньо відомий англійський фізик Стівен Хокінг відзначив 75-річчя.

Теги: Джек Лондон, письменник, день народження.
Автор матеріалу: Ірина Дождьова

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Дружу з народом України: навіщо дали громадянство депутату Держдуми Вороненкову
ЧитальняАналітика 18 лютого

Politeka розбиралася, чому російський політик отримав його так легко і швидко. Чужий серед своїх Вороненкова і Максакову вже виключили з […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори