Росії дозволили ігнорувати Європейський суд з прав людини

Новини світу
14.07 14:55
696
0

Сьогодні Конституційний суд Росії ухвалив рішення з приводу дотримання рішень Європейського суду з прав людини на території держави.

Про це повідомляє ТАСС.

Судді вирішили, що рішення Європейського суду можуть виконуватися на території РФ лише у випадку, якщо вони не суперечать Основному закону країни.

"Росія може в окремих випадках не виконувати міжнародні зобов'язання," якщо тлумачення норми міжнародного договору порушує норми конституції ", - заявив суддя КС Сергій Маврін.

Він підкреслив, що якщо постанова міжнародного суду, винесена за скаргою проти Росії, суперечить конституції, то її неможливо виконати.

Тим не менш, в російському суді зазначили, що в більшості випадків колізії між конституцією РФ і конвенцією з прав людини не виникають.

Судді ухвалили рішення, що верховенство Конституції забезпечується в двох процедурах. Перша дозволяє перевіряти закони, в яких Європейський суд знайшов вади. У другому випадку запит про тлумачення конституції направляють президент чи уряд РФ, якщо закони суду ЄС суперечать основному закону.

Матеріал по темі: Європа відмовляється від російського газу

Нагадаємо, що депутати Держдуми від усіх фракцій 11 червня офіційно звернулися в КС з проханням роз'яснити, в якій частині рішення Європейського суду з прав людини застосовуються на території РФ.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори