Століттями вчені намагалися розгадати найскладніший ребус зоряного неба, коли вдалося вперше зафіксувати в хвості сузір'я Скорпіон небачений досі елемент.

Про це повідомляє Nature.

Нова зірка сяяла всього два тижні, а поті раптово зникла і наступні 600 років ніхто так і не спромігся пояснити – чому так сталося. Тільки нещодавно виявилося, що це нова Nova - система з двох зірок, де білий карлик поглинає наповнену воднем речовину.

Астрофізик Майкл Шара вважає, що масштаби і важливість цієї знахідки можна порівняти із Тихим океаном, а саме новоутворення з'явилося в результаті термоядерного вибуху. Спалах ймовірно тривав до кількох місяців.

Як виявилося, історія "доньки Скорпіона" почалася на відстані двох тисяч світлових років:

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

"Щоб переконатися, що це та сама система, потрібно було вивчити старі знімки неба, і подивитися, як вона рухалася. Знайти цю систему – це те ж саме, що знайти голку серед мільярда копиць сіна", - пояснив Шара.

Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, як перебудовує космос організми астронавтів.