Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії НАНУ, в інтерв’ю на ТСН.ua обговорив майбутні демографічні зміни в Україні після війни. Він зазначив, що великі міста, такі як Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків і Донецьк, стануть ключовими для післявоєнного відновлення.
Ці метрополіси мають великий економічний потенціал і відіграватимуть важливу роль у розподілі населення, адже відновлення інфраструктури на сході і півдні України буде критично важливим для повернення внутрішньо переміщених осіб.

Олександр Гладун, фото: ТСН
Олександр Гладун, фото: ТСН

Олександр Гладун підкреслив необхідність планування розвитку міст, включаючи можливе розширення метрополісів та врахування екологічної ємності. Він також зауважив важливість безпеки на прикордонних територіях, можливо, через створення зон без населення або посилення захисту.

Гладун розглянув варіанти перенесення промислових об'єктів з небезпечних територій у безпечніші регіони, залишивши в постраждалих зонах лише сільське господарство.

Зруйнований об'єкт / фото
Зруйнований об'єкт / фото

Гладун також звернув увагу на потенційну потребу в залученні мігрантів для відновлення економіки України, якщо власного населення не вистачить для забезпечення робочої сили. Він зазначив, що питання трудової міграції потрібно ретельно обговорити на рівні уряду і з громадськістю, щоб уникнути соціальних конфліктів.

Популярні новини зараз
Путін оголосив про масштабне збільшення чисельності армії До 9,99 грн за куб: кому доведеться більше платити за газ Сніг, мінусова температура та сильний вітер: синоптикиня розповіла, чи буде рання зима восени 2024 року Пенсіонери з картками ПриватБанку можуть залишитись без грошей: у чому проблема
Показати ще

Щодо Криму, Гладун вважає, що півострів навряд чи зможе стати метрополісом на рівні великих українських міст, оскільки його розвиток був орієнтований на курортний сектор. Після завершення війни Крим, ймовірно, залишиться в ролі рекреаційної зони з особливою специфікою розвитку.

Олександр Гладун підкреслив важливість інвестицій для відновлення України, зазначивши, що необхідно створити привабливу інвестиційну зону і гарантувати захист капіталу.

В умовах війни інвестиції можуть бути ризикованими, але вже є приклади, такі як будівництво заводів німецькими і турецькими компаніями, які свідчать про інтерес інвесторів до України.

Нагадаємо, після цих слів ви будете під надійним захистом Господа: маловідома молитва, яку варто знати

Раніше ми писали про те, що українцям готують оновлену підтримку: якими стануть виплати

Вам буде цікаво дізнатися біженцям у Польщі оплатять мовні курси, житло, знайдуть роботу: але не всі отримають допомогу