19 грудня українці традиційно відзначають День святого Миколая – свято, в яке, згідно з повір'ям, святий спускається на землю та допомагає знедоленим. Діти обожнюють це свято: під подушкою або в спеціальній шкарпетці слухняна дитина обов'язково знайде подарунок, передає "ХВИЛЯ".

Традиційно, до Дня святого Миколая завершується підготовка до новорічних свят, а в повітрі починає витати дух чарівництва.

Відкриття головної ялинки країни

Де: Софійська площа

Коли: 19 грудня

Популярні новини зараз

Під Києвом зник хлопчик з дивним ім’ям і нелегкою долею - "Про його пригоди знімуть фільм"

Сергія і Сніжану Бабкіних підловили на нещирості: "Переграєте"

Колишня Олександра Пономарьова розкрила несподіваний секрет: "Ми з його дружиною - подруги"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Показати ще

Ялинка висотою близько 25 метрів буде прикрашена 1000 іграшок, а на самій площі буде розміщено близько трьох кілометрів гірлянд. Навколо ялинки також буде встановлено екран, за допомогою якого відвідувачі ярмарку зможуть передати привіт своїм близьким.

Різдвяне містечко

Де: Софійська і Михайлівська площа

Коли: 19 грудня-14 січня

На Софійській площі встановлюють сцену для виступів українських виконавців і організовують майданчики для селфі. На Михайлівській площі розміщується Місто Розваг.

Резиденція святого Миколая

Де: Велика лаврська дзвіниця

Коли: 30 листопада – 25 грудня

Вартість: 100-150 гривень

Всі охочі зможуть побувати в альтанці бажань, написати листа святому Миколаю і навіть зустрітися з ним особисто. Передбачено також проведення майстер-класів.

Зустріч зі святим Миколаєм

Де: Національний музей архітектури та побуту в Пирогово

Коли: 10-23 грудня

Вартість: 100-200 гривень

На відвідувачів чекає цікава екскурсія, під час якої можна познайомитися з новорічно-різдвяними традиціями, різдвяними прикрасами і атрибутами, таємницями давніх оберегів і стародавніх обрядів. Після екскурсії дітей чекає казкова зустріч зі святим Миколаєм. Також у святковій програмі — навчання колядок, танців, ігор.

Головна резиденція святого Миколая

Де: «Мамаєва слобода»

Коли: 4-23 грудня

В резиденції приймають листи до святого Миколая, а сам святий особисто приймає всіх бажаючих. Разом з дітьми випікає в печі друковані пряники — «миколайчики».

Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», в святого Миколая вірять 43% українців, у Діда Мороза вірять 25%, а майже 70% – не вірять. Найбільше вірять у Святого Миколая на заході країни (63%), в інших регіонах таких трохи більше третини. При цьому найбільше Святого Миколая вірять забезпечені респонденти.

Нагадаємо, стихія приготувала справжню зимову казку.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв всі прикмети і заборони світлого свята.

Також портал "Знай.uа" писав, чарівні легенди, про які мало хто знає.