У четвер, 10 січня, під Києвом було зафіксовано незвичайне природнє явище, яке зустрічається у наших широтах вкрай рідко.

Про це пише очевидець природнього дива та публікує відповідні фото.

У повідомленні йдеться, що вранці 10 січня, мешканка київського передмістя (с.Петрівці) зняла рідкісне світлове явище - сонячне гало.

Популярні новини зараз

Голі фото мертвої Мерилін Монро з моргу витекли в мережу: зберігали в таємниці 57 років

Головне за ніч: "сімейний закон" Зеленського, ласий шматок Порошенка, НП у Карпатах та безквитковий транспорт в Україні

У Зеленського готують українцям неприємний сюрприз: декларування доходів торкнеться кожної сім'ї

Кремль зробив термінову заяву, українці ошелешені: "Готові обміняти Донбас на..."

Показати ще

Варто нагадати, що гало - це оптичний феномен у вигляді кільця, що світиться навколо джерела світла (сонця). Найчастіше він спостерігається в морозну погоду в умовах підвищеної вологості. В повітрі при цьому знаходиться велика кількість крижаних кристалів. Проходячи крізь них, сонячне світло заломлюється особливим чином, утворюючи дугу навколо Сонця. Тобто, це та ж веселка, тільки злегка в зміненому вигляді. Зустрічається сонячне гало вкрай рідко, тому побачити його - це велика удача.

Нагадаємо,  незвичайне явище, яке частіше спостерігають жителі північних країн, встигли сфотографувати очевидці в Харкові.

Відповідні знімки з'явилися в соцмережах.

Природна аномалія, схожа на північне сяйво, проявилася в районі Південної залізниці. Автор фото Павло стверджує, що в момент фотографування градусник показував мінус 20.

"Це не полярне сяйво, а так звані світлові стовпи - атмосферне явище, пов'язане з розсіюванням світла на мікрокристалах льоду, зважених в морозному повітрі. Це досить рідкісне явище. При цьому яскравий "стовп" виростає над кожним сильним джерелом світла", - пояснив Павло.

Як повідомляв раніше Знай.ua,  вже на початку січня 2019 року в магнітному полі Землі відбуватимуться зміни. З 4 січня слід готуватися до потужних магнітних бур.

Такий прогноз оприлюднили фахівці Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця.

Магнітні збурення, близькі до магнітної бурі рівня G1, прогнозуються на 4 і 6 січня.

Також Знай.ua писав про те, що  на Землі 16 січня астрономи очікують магнітну бурю  першого рівня G1.