Фольклорна група "Дивина" водила козу київським Подолом. Артисти зайшли в одне з кафе і заспівали для відвідувачів і працівників.

Цю інформацію повідомляє "Громадське".

Кожне Різдво ансамбль приходить колядувати до друзів, а в щедрий вечір вони носять зірку" і "водять козу". Традицію зберегли ще з Донецька. Жінки заснували колектив 20 років тому в Донецькому національному університеті, але через війну на Донбасі були змушені починати нове життя вже в Києві.

Ансамбль складається з п'яти учасниць, а в їх репертуарі близько 300 унікальних українських пісень, значна частина - фольклор сіл і містечок Донецької області.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська не запросила сестру Наталію на день народження матері: "Розставити всі крапки"

Вийшла заміж двічі, став батьком і перемогла рак: що змінилося в життях зірок "Величного століття" за 10 років

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

Віктор Ющенко розповів про загибель сім'ї і розчарувався у владі: "Я прошу Господа... від демона"

Показати ще

Колядники заспівали навіть для пасажирів трамвая, а деяким подарували свою увагу прямо на вулиці.

Жінки кажуть, що на сході України багато років намагалися штучно знищити традиції, проводилася уніфікація в радянський час, тому унікальні пісні і поезія збереглися переважно в селах. До сьогоднішнього дня вони їздять на Донбас і записують пісні.

Жінки вибирають колядки та щедрівки вкрай прискіпливо - намагаються передати свої знання молодшим, щоб ті не обмежувалися "Коляд коляд колядниця" або "Щедриком - ведриком", і щоб колядування не перетворювалося на збір грошей по квартирах, як це часто буває у великих містах.

Нагадаємо, у Тернополі священик служить мовою жестів. Ігор Шкодзинський вже більше 13 років так робить, а на різдвяні свята люди з вадами слуху можуть навіть послухати колядки.

Отець Ігор Шкодзинський служить у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії української греко-католицької церкви. Він також готує до причастя дітей у двох установах – Тернопільській спеціалізованій школі-інтернаті для дітей зі зниженим слухом і в Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі. Богослужіння мовою жестів він проводить у церкві Матері Божої неустанної допомоги в Тернополі по неділях о 13 год.

Також "Знай.uа" писав, що Епіфаній звернувся до українців з важливою заявою.

Раніше "Знай.uа" повідомляв, священик заговорив про смертні гріхи Путіна, з тих пір сміливця ніхто не бачив.