Історичну будівлю в центрі Києва, яка сьогодні згоріла, спалили.

Про це стало зрозуміло зі слів екс-депутата Київради та громадської активістки Олени Терещенко

“Зараз (вже вкотре) підпалили старовинну садибу роботи відомих київських архітекторів Ст. Миколаєва, А. Шварценберга і С. Рикачева, пам'ятник місцевого значення, розташований на вул. Грушевського, 4Б (за офіційною інформацією ДСНС, пожежа сталася в будівлі за адресою вул. Хрещатик, 1/2 але на палаючому будинку вказано адресу вул. Грушевського, 4Б — ред.).”, – пише Олена.

Цей будинок представляв величезну цінність, як приклад ранньої забудови вулиці Грушевського біля вулиці Хрещатик, яка практично не збереглася, має неповторний внутрішній дворик, зазначає депутат.

“Завдяки системі сходів будинок є своєрідною сполучною ланкою між вулицями Грушевського та Хрещатиком і горою, на якій стоїть колишній Інститут шляхетних дівчат. Також цей будинок є прикладом багатоетапної дореволюційної забудови Києва: проект належить відомому київському архітекторові Ст. Миколаєву. Але у формуванні сучасного обсягу будівлі брали участь і інші київські архітектори — А. Шварценберг і С. Рыкачев. Зазначений пам'ятник є останньою будівлею в садибі відомих київських підприємців Бонадуреров, які були підданими Швейцарії”, — пише Терещенко.

За її словами, вже є забудовник- “інвестор” (ТОВ “Грааль” наближене до Табачника), який з 2009 року довів пам'ятник до аварійного стану, а тепер хоче винести його з державного реєстру, щоб зробити з нього багатоповерховий будинок.

“ТОВ “Грааль” нібито домовився з ким потрібно, оскільки на Мінкульт вже два рази виносили питання про виключення цієї пам'ятки з державного реєстру. Коли науково-методична рада обговорював питання про її подальшу долю, ряд “пам'яткоохоронних” інститутів намагалися довести, що будівля не має цінності та його необхідність віддати ТОВ “Грааль”. Скоро унікальна садиба “впаде сама”, – стверджує депутат.

Нагадаємо, Центр Києва у вогні: пожежа перекинулася на величезні території

Як раніше повідомляв "Знай.ua" На Львівщині дотла згорів магазин: залізна буда в пінопласті

Також Знай.ua" писав про те, що У Росії злетів у повітря черговий завод, ні дня без трагедії