Цього року в Україні може значно зрости рівень інфляції у порівнянні з минулим роком. До такої думки прийшла більшість експертів, інформує газета “Сегодня”.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко стверджує, що до кінця року гривня може здешевшати до позначки 27 гривень за долар навіть якщо Національний банк не буде поспішати знижувати облікову ставку.

“Через подальше планове підвищення акцизів продовжать дорожчати цигарки, оскільки до 2023 року ціни на них мають піднятися до рівня Європи, або в середньому 100 гривень за пачку. З січня вже здорожчав природній газ, через підвищення цін на нафту припинилось здешевшання нафтопродуктів. Не виключаю підвищення цін на електроенергію та проїзд залізницею. А продуктам дорожчати вже нікуди. Таким чином фактична інфляція складе приблизно 10 відсотків за рік”, - прогнозує Охріменко.

Супермаркет "Фора", фото: Вечірній Київ
Супермаркет "Фора", фото: Вечірній Київ

А член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін вважає, що інфляція буде становити менше, ніж 10 відсотків, але точне значення прогнозувати нереально, оскільки невідомо, якою в цьому році буде політика Нацбанку та Міністерства фінансів.

Популярні новини зараз
Андрій Єрмак передбачив ситуацію на фронті в найближчі кілька місяців, Україна має час до зими Дзідзьо приділив особливу увагу Пономарьову у його день народження, а Зібров та Цибульська підтримали: "Обіймаю, Саня" Настя Каменських гуляє полями в Європі під гучні звинувачення в "зраді" України: "Люди все бачать" Трагедія сестри зрадниці Наташі Корольової, яка показала, як не продатись Москві
Показати ще

“Чимало залежить від погоди. Якщо все ж наступлять холоди, то у Європі різко зросте попит та ціна на газ, в тому числі — для України, а це відразу прискорить інфляцію. А продукти, промтовари, в першу чергу одяг, побутова техніка здорожчають не набагато”, - каже Пендзін.

Обидва експерти сходяться на думці, що в цьому році сповільниться зростання зарплат, оскільки нема потужних рушіїв у вигляді виборів, а також стабілізувалась трудова міграція.

“Хто хотів, вже виїхав на заробітки, хто не збирається виїжджати, той намагається заробляти в Україні. Тому й зарплатам нема, з чого зростати”, - сказав Охріменко.

Нагадуємо, що нещодавно в Кабміні повідомили про те, що курс долара у цьому році продовжить знижуватись.

Як повідомляв портал Знай.uа, в 2020 році ряд товарів подорожчає через інфляцію, врожай і попит.

Також портал Знай.uа писав, що українці масово продають долари і євро і скуповують гривню.