Австрійські вчені виявили докази виготовлення пива на територіях Німеччини та Швейцарії в епоху неоліту, тобто близько 6 тис. років тому. Сліди стародавнього солоду знаходили вже неодноразово, зокрема, в Єгипті, Іраку та Ізраїлі. Оскільки залишки ферментованих насінин добре зберігаються лише у сухому кліматі пустель, виявити їх в інших кліматичних зонах досі не вдавалося.

Однак археологи з Австрійської академії наук розробили новий метод, який дозволяє виявити сліди солоду в древніх археологічних знахідках. Дослідження було опубліковано в журналі PLOS One.

Археологічний алейрон ячменю, фото: journals.plos.org
Археологічний алейрон ячменю, фото: journals.plos.org

Зазначається, що під час пророщування у насіння відбувається витончення стінок клітин алейронового шару. Ці клітини настільки стабільні, що зберігаються навіть після подрібнення, перемелювання і карбонізації. Саме цією властивістю і скористалися вчені. Вони піддавали карбонізації пророщене насіння ячменю, а потім порівнювали свої зразки зі зразками з Єгипту та Ізраїлю. В результаті експерименту було виявлено схоже витончення стінок алейронових клітин.

Таким чином дослідники дійшли висновку, що зерна, раніше знайдені на двох неолітичних стоянках поблизу Боденського озера в Німеччині і на розкопках біля Цюрихського озера у Швейцарії, скоріш за все є залишками древнього європейського пива, виготовленого ще в четвертому тисячолітті до нашої ери.

Популярні новини зараз
Українців попередили про нові правила перетину кордону: що змінилося Україна посилила охорону північного кордону після чергової провокації окупантів: помилки не будуть повторені Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

Археологічний алейрон ячменю, фото: journals.plos.org
Археологічний алейрон ячменю, фото: journals.plos.org

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, у біблійному місті Давида знайшли фігурку віком 3,3 тисячі років – бронзовий бог Ваал готується атакувати. При розкопках біблійного міста виявлено бронзову статуетку Ваала, вік якої оцінюється в 3,3 тисячі років

Як повідомляв портал "Знай.ua", тисячолітній скарб вікінгів ховався серед кукурудзи, кадри неймовірної знахідки. У Нідерландах археолог знайшов рідкісне кільце вікінгів

Також "Знай.ua" писав, таємниче виникнення майя – знайдено попередників древньої цивілізації. Вчені пояснили, звідки виникла древня цивілізація майя