У країнах ЄС і Британії з 20 травня набув чинності прийнятий ще у 2016 році закон, який забороняє цигарки з характерним смаком. Оскільки більшість ароматизованих цигарок на ринку ментолові, тому закон, який поширюється також на фільтри, папір і капсули з ароматизаторами, в назві згадує заборону саме на цигарки з ментолом.

Завдяки охолоджувальному ефекту, який може зменшити кашель і неприємні відчуття в горлі, курці цигарок з ментолом частіше курять і рідше відмовляються від шкідливої звички, пише BBC. Через це автори законодавчих змін розраховують на зменшення числа споживачів тютюну, особливо серед молодих людей, після їх імплементації.

Паління цигарок, скріншот: YouTube
Паління цигарок, скріншот: YouTube

Наприклад, в Канаді, де подібну постанову було прийнято ще у 2017 році, через рік його роботи 63% громадян, які щоденно курили ментолові цигарки, спробували кинути звичку. Однак, згідно з даними Центру з контролю і досліджень тютюнової продукції відмовитися від тютюну вдалося 24%.

Водночас в Іспанії, де 34% населення у віці від 15 до 64 років курять щодня, а 350 тисяч осіб регулярно або зрідка споживають ментолові цигарки, за поширення останніх загрожує штраф в 10 тисяч євро. У Британії частка ароматизованих цигарок у 2013 році зросла до 8,5% з 7% ринку, яку вони займали у 2010-му.

Популярні новини зараз
Валерій Жидков з "Квартал 95" показав, як Коля Сєрга несе службу в лавах ЗСУ: "Зустрів солдатика" Майже у два рази: в Україні обрушилися ціни на популярну ягоду Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

Попри те, що постанову про заборону ментолових цигарок було прийнято до Brexit, в Сполученому Королівстві також вирішили визнати її актуальною, разом з тим заборонивши й продаж тонких сигарет. Згідно з опитуванням Philip Morris, 220 тисяч британців готові кинути палити.

Паління цигарок, скріншот: YouTube
Паління цигарок, скріншот: YouTube

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Європа змінить правила авіаперельотів після послаблення карантину, як потрапити за кордон. Після відновлення авіасполучення для пасажирів зміняться правила

Як повідомляв портал "Знай.ua", Зеленський розповів, що зміниться в Україні з 22 травня - запуск транспорту, відкриття дитячих садочків і багато іншого

Також "Знай.ua" Зеленський розсекретив деталі зустрічі з Путіним - "Не відпускаємо....". Розпочалася пресконференція президента України Володимира Зеленського