У світі продовжує вирувати пандемія коронавірусної хвороби COVID-19, і науковці все ще непевні, коли варто очікувати кінця цієї напасті. Хоча промислові потужності були значно нарощені для виробництва засобів індивідуального захисту, у першу чергу масок і респіраторів, стрімке зростання попиту на такі вироби створило глобальний їх дефіцит. Уряди багатьох країн доклали безліч зусиль, щоб задовольнити внутрішні проблеми; довелося зайнятися цією проблемою й українським можновладцям.

У свій час галасу наробив експорт масок з України до Європи; уряду навіть довелося запровадити спеціальну заборону на таку зовнішньоекономічну діяльність. Однак тепер президент Володимир Зеленський висловився у підтримку продажу української продукції за кордон.

Про це йшла мова на черговій нараді під головуванням Президента України щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, про що повідомляє пресслужба президента.

Зеленський, фото: Офіс президента
Зеленський, фото: Офіс президента

На нараді серед центральних питань була проблема забезпечення країни засобами індивідуального захисту; уряд відзвітувався про вжиті у цьому напрямку заходи. Але увагу громадськості привернула ідея знову дозволити продаж таких товарів за кордон.

"Також порушили питання надання можливості українським виробникам масок та інших засобів захисту експортувати свою продукцію за умови, що її неможливо продати в Україні, але вона відповідає вимогам інших держав. Президент підтримав це. Вже наступного тижня Кабінет Міністрів напрацює потрібні рішення", - йде мова у повідомленні пресслужби.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Повелитель гострих відчуттів Нефьодов назвав постачання масок в Іспанію легальним.

Як повідомляв портал Знай.ua, Киянам розповіли, де позбутися "заразних" масок і рукавичок, - повний перелік адрес.

Також Знай.ua писав, Бухають і танцюють на карантині – столичні клуби закатали масштабні вечірки без масок та заборон.