Читаючи склад практично будь-якого магазинного продукту, можна знайти слова: “ароматизатор, ідентичний натуральному”. Потрібно розуміти, що сам по собі ароматизатор – це речовина, яка впливає на наші рецептори, завдяки чому ми відчуваємо смак того або іншого продукту. Натуральні ароматизатори існують. Не лякайтеся страшного назви “пара-оксіфеніл-3-бутанон” – саме завдяки йому ми відчуваємо смак малини, яка, приміром, зросла у нас на дачі.

фото pixabay


При виробництві “ароматизатора, ідентичного натуральному”, у компаній стоїть завдання – відтворити формулу речовини максимально точно. При цьому неважливо, чи використовувався натуральний ароматизатор чи ні. Їх отримують методом хімічного синтезу. І якщо формулу відтворили точно, і провели якісну очистку – боятися нічого. Той же пара-оксіфеніл-3-бутанон, що з'явився в малині або в лабораторії, нічим не відрізняється.

Головна проблема полягає в тому, що деякі компанії не приділяють належної уваги очищенню. І тоді ароматизатор може нести певну загрозу здоров'ю. Однак небезпека від таких речовин швидше гіпотетична. Натуральні ароматизатори також можуть бути небезпечні. Наприклад, ароматизатор мигдалю (бензальдегід) отримують з кісточок абрикоса і персика. У них можуть бути сліди ціаніду.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Популярні новини зараз

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

Катя Осадча вийшла в легкому халатику на вулицю взимку: "За ялинкою не сумую"

Ані Лорак прибралася у пір'я як Філіп Кіркоров дорогою в Україну, але Ігор Кондратюк нагадав її місце: "Хв*йда-тур"

Дружині переможця "Голос країни" Романа Сасанчина натякнули, що пора шукати його по клубах: "Не нагулявся"

Показати ще

Нагадаємо, Гризуть навіть бетон: популярний курорт атакують мерзенні багатоніжки, - відео не для людей зі слабкими нервами.

Як повідомляв портал Знай.uа, "Фуршет" тероризують черв'яки, "живі" цукерки це тільки початок - "Перетворюється в зоомагазин".