Багато школярів страждають від проблеми - "братися за розум" під кінець навчального року у випускному класі. Діти жадібно зубрять за кілька місяців до здачі ЗНО те, що потрібно було вчити протягом усіх 11 років за партою. У батьків виникають питання, що ж робити, як допомогти дитині? Спеціально для наших читачів ми зібрали 5 найважливіших дій, якими батьки зможуть допомогти своєму "випускнику".

1. Додаткова мотивація для випускника

Тим, для кого онлайн-уроки були якісними, часом здавалося, що це — якісь віртуальні розваги. А тим, для кого вони означали чимало завдань, які потрібно розбирати з батьками або самостійно, інколи здавалося, що це - різновид домашнього завдання, яке, як відомо, діти роблять далеко не завжди.

Що робити: закиди, що дитина ледача, інфантильна або несамостійна, тільки погіршать ситуацію. Залякування на кшталт "Цього року тільки відмінники в університети потраплять, це спеціально так зробили" не підвищують, а підривають мотивацію. Тому перше, чим можуть допомогти тата й мами, - спокійно поговорити про те, що багато випускників втратили орієнтири, і запитати підлітка, як і чим йому можна допомогти.

ЗНО 2020 в Україні, pexels.com
ЗНО 2020 в Україні, pexels.com

Популярні новини зараз
Ірина Федишин після скандалу з Євробаченням-2022 закопала себе ще глибше: "Їб*ніть з Піона по шолому" Олексій Арестович повідомив що його вигнали з ОП Зеленського, вже знайшов нову роботу: "З мене знущаються" Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Українцям показали справжнього Олексія Арестовича, таким його знають не всі: " То Подоляк знімав"
Показати ще

2. Складати ЗНО все одно доведеться.

Деякі старшокласники досі щиро вважають, що ЗНО — не для них, адже вони не хочуть вступати до університетів. Але цього року знання з трьох предметів державної підсумкової атестації (ДПА) буде перевірено у формі ЗНО. Нагадаємо: українська мова та література, за вибором — математика або історія України (період ХХ — початок XXI століття), а також ще один предмет за вибором випускника (математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови). До речі, з іноземними мовами є нюанс: якщо їх вивчали на рівні стандарту, оцінку з ДПА виставлять за стандартні завдання. Якщо ж у школі навчали на профільному рівні, тоді треба виконати завдання і рівня стандарту та профільного рівня. Всі три тестування — обов'язкові без лазівок: і якщо підліток завершує навчання в школі, і якщо в професійно-технічному закладі. Ці новації з'явилися, тому не взяли їх до уваги. Але через карантин їх точно скасовувати ніхто не збирається.

Що робити: запитання до тієї самої мотивації. Налаштовуйте дитину на підготовку і на те, що вона повинна показати все, що вміє і знає.

ЗНО, скріншот: YouTube
ЗНО, скріншот: YouTube

3. Зверніться до віртуальних можливостей

В досвіді самоізоляції є і значні плюси. Деяким підліткам сподобалося проходити тестування, грати в навчальні ігри, шукати або навіть робити тематичні відео, створювати сучасні презентації. Дистанційна освіта призвела батьків і вчителів до думки, що інтернет — друг школяра, а не ворог. Тінейджери відчули, що їх нібито допустили у віртуальне освітнє поле, дозволили реалізувати свої діджитал-здібності, які раніше дехто міг реалізувати тільки в комп'ютерних іграх.

Що робити: багато старшокласників зараз більше налаштовані на підготовку онлайн, ніж на читання підручників по-старому. Тому варто і надалі використовувати інтернет-можливості. Пошукайте, що може стати в нагоді вашим випускникам: короткі курси, навчальні відео, онлайн-тестування або цілі освітні онлайн-платформи.

ЗНО, скріншот: YouTube
ЗНО, скріншот: YouTube

4. Зверніть особливу увагу на питання за квітень-травень

Такі питання все одно залишаться, хоча їх відсоток невеликий. Але вже не залишалося часу видалити їх з тестових зошитів. Адже понад 70% цих матеріалів на 2020 рік вже надруковано.

Що робити: звичайно, ті знання, які отримували у формі дистанційної освіти, можуть бути не такими глибокими, як інші, хоча б тому, що ця форма була новою і для вчителів, і для учнів. Тому доведеться їх освіжити в пам'яті.

5. Підготуйте довідку, якщо є хронічне підвищення температури

Тих учасників ЗНО, у кого температура буде вище за 37,2, до тестування не допустять. Це цілком зрозуміло, але може стати перешкодою для дітей з хронічним підвищенням температури. Це трапляється при захворюваннях щитовидної залози, аутоімунних розладах, хворобах крові, онкологічних захворюваннях ЛОР-хвороб, певних хворобах нирок, органів травлення.

Що робити: для цього необхідно оформити відповідну довідку "Хронічне підвищення температури".

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, вступна кампанія-2020 — абітурієнтам роз'яснили, як і коли подавати документи.

Як повідомляв Знай.uа в МОН розповіли, що робити абітурієнтам цього року - "Не треба нікуди їздити".

Знай.uа писав, глава МОН Мандзій терміново звернулася до батьків школярів: "Ми повинні бути готові до...".