Новина про збільшення застави для кандидатів у мери в 40 разів прогриміла на всю Україну – це викликало справжню хвилю обурень і коментарів про наміри "проштовхнути своїх". Та сьогодні парламентарі мають розглянути у першому читанні законопроект про комплексні зміни Виборчого кодексу. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Місцеві вибори пройдуть за планом

Деталі запланованих оновлень в ході 10-хвилинного брифінгу розповів голова політичної партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Це документ, який напрацьований кількома депутатськими фракціями і групами – він є компромісним і вирішує 2 великих задачі. Це впорядкування не дуже якісного кодексу, який нам дістався від попередньої Верховної Ради – ми вносимо багато технічних моментів, які дозволять провести вибори в строк і отримати якісну "рамку" для волевиявлення громадян", – зазначає Олександр Корнієнко.

Засідання Верховної Ради, фото: Знай.uа
Засідання Верховної Ради, фото: Знай.uа

Популярні новини зараз
Після окупації росія почала анексію Маріуполя - у путіна висунули божевільний план Російські окупанти почали розмінувати Маріупольський порт заради 170 мільйонів: вкрадуть металобрухт і зерно Такою її ще не бачили: зірка "Кварталу 95" Олена Кравець відкрила в собі новий талант, "Я ридала весь день" Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

У разі прийняття запропонованих змін, мають зменшитися і внески.

"І друге – це реформування виборчої системи, спрямоване на збільшення доступу громадян до влади через політичні партії: зменшуються застави, пропонуються можливість одночасного висування, збільшується можливість громадян до пасивного виборчого права", – повідомляє голова політичної партії "Слуга народу".

Як підкреслив Народний депутат Віталій Безгін, в пропозиції комплексного законопроекту вони зменшуються в 4 рази, відносно чинної редакції Виборчого кодексу.

Про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.