Після послаблення карантинних заходів у Європі, у тому числі й у Польщі, туди почали повертатися українські трудові мігранти. Однак після пандемії багато чого змінилося на ринку праці - умови стали гіршими, а оплата праці зменшилась.

Про ситуацію з заробітчанами у Польщі розповідає видання Страна.ua.

Журналістам вдалося поспілкуватися з українкою Галиною Федишин, яка опинилася заручницею на чужині. "Польські господарі і раніше часто знущалися з наших людей, які не доплачували. А тепер зовсім озвіріли. Я за останній тиждень побувала на двох господарствах під Варшавою - і всюди намагалися обдурити, а умови - каторжні", - стверджує лучанка.

заробітчани, вкрін з відео
заробітчани, вкрін з відео

Жінка поїхала на заробітки з робочою візою, однак підприємство, на яке вона збиралася влаштуватися, не працювало через карантин. Тому вона вирішила пошукати заробіток на зборі полуниці. Перший роботодавець намагався обдурити робітників, і Галина не погодилася. Однак на другому підприємстві ситуація була не кращою.

Популярні новини зараз
Віталію Кіму приготуватись? Пропагандисти проговорились про наступну цiль в Україні Російські окупанти демонструють боягузливість і п'яні скаржаться дружинам на ЗСУ: "Командир с*е у пакет" Фіналіст "Битви Екстрасенсів" Денис Маклашевський напророчив держпереворот у росії: "Президента не повинно бути" Андрій Бєдняков відібрав лаври у Сергія Притули та організував допомогу Харкову з Усиком: "Серце завмирає"
Показати ще

"Працювала я з 8 ранку до 5 вечора. на обід давали тільки варену картоплю, а поселили в сараї, який більше схожий на стайню - на 13 ліжок. це навіть не ліжка, а просто дошки, нічим не покриті. Як там жити - не уявляю. І про який карантин може йти мова для тих, хто тільки приїхав? Своїм, полякам, вони платять по 4-5 злотих за козуб (30-34 грн), їх там було пару десятків - студенти в основному. А до українців ставляться як до худоби в прямому сенсі слова. Вони бачать, що все валять на поля, ось і ставлять свої умови - і наші люди змушені погоджуватися. Тим більше зараз, коли сезонні працівники прив'язані до конкретного роботодавця і адресою, за якою вони повинні пройти карантин (при цьому працюють в полі і не можуть нікуди виходити). Тобто фактично потрапляють в рабство. А якщо хто втече - пан відразу здасть в поліцію", - стверджує українка.

Щоб уникнути складнощів і не потрапити в халепу при працевлаштуванні за кордоном, спеціалісти радять оформлювати трудові відносити офіційно та нікому не віддавати свій паспорт. На жаль, цих заходів може бути мало, щоб не бути ошуканим.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Українські заробітчани вирвалися в Польщу, але там їх чекали неприємності.

Як повідомляв портал Знай.ua, Польща заманює українських заробітчан, наплювавши на карантин - без обсервації і тестування.

Також Знай.ua писав, що Заробітчан заманюють неймовірною вигодою – на що пішла Польща заради українців.