Дані про вірус SARS-CoV-2 та шляхи його передачі з’являються буквально щодня. Нові дослідження спростовують чи підсилюють теорії про вірус та хворобу COVID-19, а також впливають на формування політик у сфері громадського здоров’я. Про це пише Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці.

Читайте Знай в Google News!

"Але в жодному разі не можна ставити під сумнів таку інтервенцію як миття рук. Це суперечить здоровому глузду та науковим доказам, що через брудні руки та поверхні все ж можуть передаватися як вірус SARS-CoV-2, так і низка інших небезпечних хвороб.", - написала Супрун. Уляна Супрун

Уляна Супрун, скріншот: YouTube
Уляна Супрун, скріншот: YouTube

Що ми знаємо про вірус і шляхи передачі?
Основний шлях поширення вірусу SARS-CoV-2 — через краплі, які вилітають з носа і рота інфікованої людини під час розмови, крику, співу чи дихання. Тому дотримання фізичної дистанції та носіння маски, особливо у місцях скупчення людей — дуже і дуже важливе.
Інший можливий шлях — інфікування через поверхні. Тоді вірус від інфікованої поверхні повинен потрапити на слизову оболонку іншої людини. Для цього достатньо доторкнутися до брудної поверхні з інфікованими краплями та потерти очі брудними руками. Такий шлях передачі трапляється значно рідше і багато джерел вказують, що його офіційно не задокументовано. Але ніхто повністю не виключає такої можливості взагалі!

Є дослідження, які вказують, що через поверхні інфікування малоймовірне є ті, які вказують, що воно можливе, і у висновках наголошують на митті рук та дезінфекції поверхонь, до яких часто торкаються інші. Потенційно вірусні частинки з поверхонь можуть бути інфекційними, принаймні зразки тестів в дослідженнях показують, що так і є. Звісно, дослідження вірусу в експериментальних умовах та те, як він передається в реальному житті — дуже відрізняється. Як і те, який дизайн мало дослідження, методологію, умови та низка інших факторів. Але ще раз. Якщо ви прочитали одне дослідження чи просто його заголовок — не треба поспішати робити висновки! Особливо, що миття рук непотрібне.", - пояснила Супрун. Уляна Супрун

Популярні новини зараз
"Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Закупитись про запас: у супермаркетах України змінилась ціна соняшникові олії та цукру Гороскоп на тиждень 5-11 грудня для всіх знаків Зодіаку: у Овнів фінансовий рай, Раки травмуються, а Козероги віддають борги Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Миття рук, скріншот: YouTube
Миття рук, скріншот: YouTube

Уляна Супрун наголосила, що миття рук кардинально зменшує ризики підхопити інші небезпечні хвороби — кишкові інфекції, вірус гепатиту А, респіраторні віруси (як вірус грипу, риновіруси, вірус парагрипу, а також коронавіруси, як-от SARS-CoV, який викликає хворобу SARS.
Вона пояснила, що рекомендація мити руки змінює реальну поведінку людей, і складно не погодитися, що всі навколо стали значно частіше і якісніше це робити. Нарешті миття рук почало перетворюватися у буденну звичку!
Крім того, як зауважила Супрун, актуальною залишається рекомендація користуватися санітайзером, коли немає доступу до води і мила.

"Дезінфікувати поверхні потрібно. Але це не означає, що треба мити вулиці чи пакунки з магазинів, а звертати особливу увагу на поверхні, до яких торкаються дуже часто, — протирати поручні в громадському транспорті чи, приміром, ручки дверей в аптеці — тобто ті, до яких за кілька годин торкаються сотні людей, про звички та відповідальність яких ви не знаєте. В такому випадку гіпотетична передача через поверхні може стати реальною. Немає причин відмовлятися від миття рук чи почати мити їх менше. Немає причин відмовлятися від використання санітайзера, коли ви торкалися до поверхонь, які постійно чіпають інші люди. Немає причин втрачати здоровий глузд, коли його і так дуже бракує.", - написала Супрун. Уляна Супрун

Дані про вірус SARS-CoV-2 та шляхи його передачі з’являються буквально щодня. Нові дослідження спростовують чи...

Geplaatst door Уляна Супрун op Woensdag 30 september 2020

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, в Україні МВС ввело водійські права і техпаспорт нового зразка: як довго будуть дійсними старі документи

Як повідомляв портал "Знай.ua", лідерка "Голосу" Кіра Рудик підхопила Covid-19: політикиня розповіла про симптоми

Також "Знай.ua" писав, що у Луценка рак: закінчився черговий етап лікування