В Україні археологи дістали з-під землі унікальну знахідку – скіфське золото, якому більше двох з половиною тисяч років. Частина експонатів була передана в археологічний музей міста Харкова, йдеться в сюжеті ТСН.

Читайте Знай в Google News!

Артефакти знайшли ще влітку 2019 року археологічною експедицією на Більському городищі в Полтавській області. Як повідомили дослідники, в одному з курганів вони знайшли золоту діадему, яка там пролежала кілька сотень років, але при цьому ідеально зберіглася.

  За словами археологів, експонатам понад 2500 років. Серед сенсаційних знахідок також була виявлена унікальна намистина у вигляді жука-скарабея, яка швидше за все до скіфів потрапила з Єгипту. Крім золотих прикрас під час розкопок були також виявлені зброя та інші артефакти часів скіфів.

  Популярні новини зараз
  Представник Великобританії на Євробаченні-2022 пішов стопами Олега Псюка з Kalush Orchestra: не вистачає тільки вишиванки Росіяни планують передати окупований Маріуполь на розтерзання: назвали зустріч "недружньою" "Ти помер": на росії влаштували похорони Дмитра Дюжева Сабіна Мусіна поділилася болем української мами, вся Україна ридає: "Моє особисте життя не справляється"
  Показати ще


  Зокрема, в колекцію потрапили глиняний посуд, фрагменти зброї і одягу. А також золота діадема і намистина, які належали скіфам. Всім знахідкам, імовірно, близько двох з половиною тисяч років.

  Скіфське золото, фото: youtube
  Скіфське золото, фото: youtube

  Скіфське золото, фото: youtube
  Скіфське золото, фото: youtube

  Скіфське золото, фото: youtube
  Скіфське золото, фото: youtube

  Нагадаємо, найромантичніша пара давності виявилася чоловіками: яку таємницю приховують коханці з Модени.

  Також портал Знай.uа писав, що скіфи призвели археологів у своє стародавнє місто.