4 кроки назустріч корисним фінансовим звичкам

поділитись
Варто щоранку і щовечора перераховувати гроші на дрібні витрати. Ніщо так добре не примушує заощаджувати як перерахунок

Суттєво скоротити витрати й системно відкладати кошти на депозит може та людина, яка має позитивні фінансові звички. Щоб їх набути, потрібно від 18 до 25 днів, порахували спеціалісти із особистих фінансів.

"Знай" радить, як виробити корисні звички для примноження коштів.

[image=69970]

1. Визначіться із цілями

Перед тим, як виробляти позитивні фінансові звички, потрібно розуміти, для чого потрібні заощаджені гроші.

"Економія заради економії не дає стимулу заощаджувати чи притримуватися якихось правил. Якщо нічого особливо з речей не треба, то варто задуматися про фінансову подушку безпеки. Запас у 6 місячних зарплат стане у пригоді у разі хвороби, звільнення з роботи або якихось інших збитків", - пояснює "Знай" Олександр Бойко, фінансовий консультант.

На поступове формування такого запасу потрібно 4-5 років, якщо щомісяця відкладати 20% відсотків від доходу.

"Люди, які мають позитивні фінансові звички, швидше формують резервний фінансовий запас. Адже заощаджують у рік від 15 до 20 відсотків від доходу", - пояснює фахівець.

[image=69971]

2. Починайте з обліку

Після отримання зарплати варто визначитися із поточними витратами — на комунальні послуги, телефон, навчання дітей, проїзд і дрібні витрати.

"Після цього варто щоранку і щовечора перераховувати гроші на дрібні витрати. Ніщо так добре не примушує заощаджувати як перерахунок", - каже Олександр Бойко.

Він радить щотижня скорочувати поточні витрати на 7-10%. Заощаджені гроші відкладати в коробку або сейф.

"Можна викурювати не півпачки сигарет у день, а — третину. Не обідати в кафе в обідню перерву, а встати раніше й приготувати їжу собі вдома. Замість маршрутки проїхатися трамваєм тощо. Після першого місяця таких заощаджень прокидається азарт і людина звикає заощаджувати", - каже спеціаліст.

[image=69972]

3. Міняйте звички

Кожен, хто має консервативний характер, переплачує за речі і послуги у рік від 15 до 25%, порахували у компанії "AVB Алфінанс Україна".

"Постійно експерементуйте. Якщо купуєте протягом 5 років одну й ту ж марку прального порошка, це не означає, що не з'явилися такі самі, але дешевші. Те ж саме стосується перукарень, СТО та ремонту взуття. Потрібно завжди шукати дешевші послуги", - каже фахівець.

Особливо варто шукати альтернативу на ринку зв'язку й інтернету. Ці фірми звикли поступово збільшувати навантаження на своїх клієнтів.

"У кінці 1990-х років бізнес у Німеччині піднявся здебільшого через те, що серед німців багато консервативних людей. Це дає можливість чітко спрогнозувати майбутні доходи. У нашій економічній ситуації лояльний клієнт зазвичай виконує роль того, на кого перекладають всі фінансові ризики".

[image=69973]

4. Позитивні фінансові звички — це не лише економія

Так само, як і думати про щотижневе скорочення витрат на 10%, потрібно дбати про примноження грошей.

"Найпростіше — це потроху продавати всі непотрібні речі, здавати макулатуру і скло", - пояснює Олександр Бойко.

За його словами, через інтернет можна знаходити одноразові заробітки.

"Це можуть бути примітивні заробітки — як перевезення речей, охорона. Або ж більш спеціалізовані послуги — фотозйомка, бухгалтерія тощо", - каже фахівець.

На його думку, живучи у великому місті, кожен третій може мати дві роботи — основну і другорядну. Просто для цього треба не боятися вийти із зони комфорту.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
корисні фінансові звички, як виробити позитивні фінансові звички, як навчитися відкладати гроші
Вибір редакції, Суспільство
19.03.2018
Молодий хлопець, йдучи з життя, залишив дуже важливе послання
0
0
14:47 19.03.2018
У соцмережах навіть не здивувалися черговому промаху
0
0
13:45 19.03.2018
Кремлівський засідатель поскаржився на "неподобство"
2
0
10:25 19.03.2018
Помилка гімнаста виключається, він був одним із найдосвідченіших
0
0
09:35 19.03.2018
Морозну погоду доведеться ще трохи потерпіти
0
0
09:29 19.03.2018