6 найбезглуздіших замахів

поділитись
Портал "Знай!" підготував розповідь про найбільш ідіотських, на думку редакції, замахи на відомих (і не дуже) історичних особистостей

При всій нашій повазі до сакраментальності історичного процесу, не можна не порадіти з того, що до анналів історії потрапило чимало не лише смішних, але й навіть просто безглуздих подій. Наприклад, сьогодні виповнюється рівно 90 років з дня невдалого замаху на лідера італійських фашистів Беніто Муссоліні.

Напередодні цієї круглої і безглуздої з багатьох причин дати "Знай!" підготував розповідь про найбільш ідіотські, на думку редакції, замахи на відомих (і не дуже) історичних особистостей.

[image=69269]

Римські канікули

У кожного з нас є своя причина, аби відвідати стародавнє місто Рим. Одні приїжджають, щоб побачити Колізей і прогулятися площею Пьяцца-дель-Пополо. Інші, хто по праву вважає Рим однією з сучасних столиць моди, прилітають сюди на шопінг. Треті - такі, як героїня нашої історії англійська "туристка" Віолетта Гібсон, можуть приїхати до цього чудового міста з досить несподіваною метою. Наприклад, щоб позбавити життя Дуче (такий титул мав голова Національної фашистської партії Беніто Муссоліні) і Папу Римського.

7 квітня 1926 року, озброївшись револьвером, Віолетта спробувала здійснити задумане. Спроба виявилася невдалою, оскільки, як з'ясувалося безпосередньо під час замаху, жінка не особливо майстерно вправлялася зі зброєю і замість того, аби застрелити диктатора, вона всього лише трохи подряпала кінчик його носа. Таким чином, один з потенційно найгучніших замахів ХХ століття перетворився на повчальну притчу про те, що краще не варто братися за роботу, до якої не маєш хисту.

[image=69276]

Імператор-витівник Нерон

Але Віолетта Гібсон не була першою, хто погорів на відсутності необхідної кваліфікації. Подібні випадки відомі з давніх-давен. Як не дивно, але незважаючи на свою відому кровожерливість, римський імператор Нерон проявив себе на цьому поприщі доволі нікчемним організатором. Власну матінку Агрипину Нерон намагався заморити більше як п'ять разів, і щоразу - невдало. Це навіть якось дивно, адже Нерона називають натурою творчою.

Він не лише встиг перепробувати такі традиційні для того часу способи усунення конкурентів, як отруєні предмети і страви, але й став творцем серії воістину новаторських способів замахів. Наприклад, коли на жертву, яка нічого не підозрює, зненацька обрушуються стіни або стеля. Або корабель, який після відплиття розвалюється на частини. Проте Агрипині щоразу вдавалося врятуватися.

[image=69275]

Проповідник, ведмідь, сокира

Не можна не розповісти й про один з найбільш сюрреалістичних замахів в історії. За нашою версією – це вбивство швейцарського проповідника Йорга Йенача, якого застрелив (тільки не смійтеся) ведмідь з великою сокирою в руках. У всякому разі, з боку це виглядало саме так. Аби розтлумачити ситуацію варто сказати, що вбивство сталося під час костюмованої вечірки, учасником якої був і сам проповідник. Відповідно, вбивця був вбраний ведмедем, але навіщо при цьому йому знадобилася сокира у волохатих лапах– лишається загадкою.

[image=69270]

Історія одного снайпера

А от на цій цікавій картинці зображено невдалий замах на життя Ахмеда Догана - голови болгарської партії "Рух за права і свободи". Цілком природньо, що у багатьох читачів може виникнути запитання: "Але чому, Карл? Чому цей замах не вдався?". Справді, важко уявити собі умови, за яких така відверта дія не призвела б до запланованого результату.

Причина виявилася досить тривіальною: у кілера банально заклинило пістолета. Ця трагічна і безглузда спроба замаху нагадує анекдот про те, як душевнохворі не змогли втекти зі спецустанови лише тому, що її НЕ було оточено парканом.

[image=69273]

На маленькому плоті

Але не варто думати, що лише політичні діячі можуть стати жертвами невдалого замаху. Свого часу не уникнув такої долі і лідер групи Rolling Stones Мік Джаггер. З музикантом збиралися покінчити члени банди байкерів "Ангели Пекла". Щоправда, спосіб вони обрали не зовсім байкерський – підпливти морем до його маєтку, щоб обдурити охорону. Можливо, цей дикий план і спрацював би, якби злочинців не підвели погодні умови. У результаті раптового шторму човен зловмисників затонув, тож байкери, які, до речі, насилу врятувалися, вирішили більше не випробовувати долю.

Але чим же так не догодив байкерам Мік Джаггер? Ні, їх не наймав Юрій Лоза, як можна було б подумати. Хоча в світлі нещодавніх подій ЦРУ варто було б розглянути і цей варіант. Офіційна версія - байкери працювали охоронцями рок-зірки, але через помилки з їхнього боку були звільнені.

[image=69267]

Невмирущий команданте

Наостанок залишилося розповісти про людину, яка найбільш вдало уникала замахи на власне здоров'я - про Фіделя Кастро. Якщо враховувати лише задокументовані спроби позбавити його життя, то команданте вдалося уникнути смерті, ні багато ні мало, 638 разів. І дожити, як всі ми знаємо, до глибокої старості. Причому вчиняли замахи на Фіделя усі, кому не ліньки: агенти ЦРУ, контрреволюціонери, друзі дитинства і неврівноважені коханки. Такого везіння варто побажати кожному.

Юрій Кравчук

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
безглузде, вбивство, Джаггер, дивні, Доган, замаху, кастро, Муссоліні, нерон
Вибір редакції, Політика
24.04.2018
Ці поради допоможуть вам не витрачати зайве
0
0
14:55 24.04.2018
Європолітики зробили важливу заяву з української регіону
0
0
14:03 24.04.2018
Засновник месенджера виявився боржником
0
0
11:55 24.04.2018