6 секретів українських флористів (фото)

поділитись
Японців ображають гортензіями, а грузинів - калами. Наші хлопці не знають, що означають квіти, даруючи їх дівчатам. Столичний флорист розкрив секрети. Подробиці та фото

За тиждень на столичному Співочому полі почнеться висадка тюльпанів: від білих до темно-синіх та двоколірних. Кожен район готуватиме свою квіткову композицію, улюблені квіти можна буде також придбати для власного садку. Квітуванням тюльпанів можна буде помилуватися і в Ботанічному саду ім. М.М. Гришка.

Кореспонденти Знай.ua поспілкувались із столичним ботаніком, який розповів декілька кумедних професійних історій, пов'язаних із "мовою квітів", поділився секретами.

Українки винахідливо відмовляють хлопцям здавна

"Серед українок дуже нестандартні дівчата трапляються. Якось прибігає до мене знайома: нам терміново потрібен великий жовтий кактус, який нагадує гарбуз. Дівчина таким чином вирішила розійтися із хлопцем - подарувавши символічно колючу рослину", - розповідає Денис Круподьоров, фахівець із Ботанічного Саду імені Гришка, натякаючи на традиційні українські відмови сватам, коли жениху передавали гарбуз.

[image=69472]

У флористиці є багато законів, що кочують від художників та фотографів

"Кольори у букеті мають відповідати принципам компліментарності. Фіолетовий із зеленим виглядає невиразно, фіолетовий із оранжевим – чудово, білий із червоним – також. Популярний патріотичний жовто-блакитний варіант, з точки зору кольорів – несмак", - продовжує експерт.

Денис викладав студентам предмети як природничого циклу так і ландшафтний дизайн, мистецтво ікебани, флористику. Наразі працює куратором колекціі сукулентних рослин у НБС ім. М.М.Гришка. читає лекції та семінари, також проводить тематичні екскурсії, бере участь у конкурсах, дає майстер-класи. Спілкується із квіткарями всього світу англійською, польською, іспанською, німецькою та російською.

[image=69467]

Японців ображають гортензіями, а грузинів - калами

За його словами, всі пам'ятають пісню, де жовті тюльпани – "вісники розлуки". Проте у Північній Америці квітка означає "Посмішка на твоєму обличчі".

"Якщо японцю подарувати гортензію, його можна образити, оскільки у них квітка означає самозакоханість, як у нашій культурі – нарцис. Кали у Грузії ростуть, ніби бур'ян, мовою квітів свідчать про суперечливість та протилежність почуттів, а в нас вважаються екзотикою", - додав Денис.

[image=69866]

Наші хлопці не говорять "мовою квітів"

В українській квітковій культурі, червона хризантема говорить "Я тебе люблю", а біла - "мої наміри чисті". Взагалі, червоні квіти завжди вважаються виявом любові, а у поєднанні із чорним – журби. Тим не менш, дорослішим жінкам часто подобаються саме дуже темні оксамитові троянди.

"Бувало, іде хлопець, а у нього в букеті разом поєднали рожевий геоцинт та блакитну хризантему. Перша квітка у букеті говорить "ти мені цікава", а інший – "прощай, прощай". Смішно ж, якщо на народження дитини дарують великі корзини троянд, замість легких весняних букетів: із дзвіночками, ромашками, травами-муравами. Не раз бачив, як хлопець дівчині дарує букет, який краще підійде бабусі або чоловіку", - продовжує флорист.

Читайте також: В онлайні збирають гроші на спільний город в центрі Києва

Жінці у віці - дорогі великі букети троянд для підкреслення статусу, віку, або білі гладіолуси вручають. Чоловічі букети – стримані, у спокійній кольоровій гаммі або гламелії із пелюсток.

[image=69469]

Нові тренди з'являються у весільних букетах

Гламелії використовують у композиціях наречених також. Тоді беруть одну троянду або лілію, розкладають 10 штук на частинки, кожну пелюстку примотують, створюючи величезну квітку. Українці використовують кремові, білі, жовтуваті квіти, без строкатого та темного, щоб "життя не було складним".

Монобукети, мінімалістичний стиль. Букети, які мають пофарбовані рослини та квіти зі спеціальною фарбою. Тренди сучасності помалу зсуваються у вирій моди, висловлювати почуття не тільки колором букету, а ще й передавати емоційний стан його формою.

"Із Америки та Європи до нас іде мода робити букет нареченої із сукулентів (рослин, що накопичують вологу). Такий не розлетиться, якщо його кидати подружкам. Другою традицією є окремий стіл, на якому у маленьких горщиках всі гості забирають собі додому "діток" весільного букету. Молоді за рік можуть прийти до них і поцікавитись, "як поживає рослинка, подарована на весіллі". Це символізує плодючість новоствореної сім'ї. Ніби головна "мама-квітка" у нареченої, а її потомство – гостям", - навів цікавий факт Денис.

[image=69470]

Коханій жінці квіти мають даруватись щодня,а не "коли зав'яли попередні".

"Якщо під час побачень це можна робити через раз, то у повсякденному житті це – норма. Знаю кількох чоловіків, які щоранку купують букет своїй дружині", - підсумував фахівець із флористики.

Довідка. Денис Круподьоров народився у Житомирі. Закінчив у ЖДУ ім. І.Франка природничий факультет. Магістр біології та хімії. Викладав у ВНЗ, читав профільні предмети для студентів. Потім переїхав до Києва – працювати у Ботанічному саду імені М.М.Гришка НАН України. Особлива любов – кактуси та інші сукулентні рослини.

[image=69471]

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
ботсад, весільний букет, виставка квітів, гламелія, гришка, Кактус, мова квітів, тюльпани, флорист, які квіти дарувати хлопцю
Вибір редакції, Політика
24.04.2018
Найстрашніше, що в "смітник" перетворилися навіть могили
0
0
15:12 15.04.2018
На презентації виступали кілька маловідомих російських виконавців
3
0
13:21 10.04.2018
Як зарадити собі та своїм дітям, розповіла в інтерв'ю "Знай.ua" лікар клініки Into-Sana
0
0
21:17 28.03.2018