60 тонн азотних добрив отруюють питну воду Києва

поділитись
Вранці 6 квітня, власники розораної ділянки біля Деснянського водозабору в супроводі охорони із кількох джипів почали скидати аміачні добрива

Сьогодні водопровідна вода в Києві може нести домішки аміачних добрив, а її вживання загрожує здоров'ю жителів столиці. Про можливе зараження води "Українській правді" повідомили в Національному екологічному центрі України.

"Вранці 6 квітня, власники розораної ділянки біля Деснянського водозабору в супроводі охорони із кількох джипів почали скидувати аміачні добрива", - розповіли у відомстві. Як повідомлялося раніше, невідомі розорали 500 гектарів заплавних лугів поблизу Десни в 10 кілометрах вище Деснянського водозабору.

Читайте також: У Києві знайшли звалище ртутних ламп (фото)

"У деяких місцях сільгоспроботи ведуться на відстані 15 метрів від берега річки. Поблизу розореної заплави під відкритим небом було розміщено 60 тонн азотних добрив, які незабаром будуть вносити в грунт", - повідомили екологи.

Як зазначив заступник директора НЕЦУ Олексій Василюк, в подальшому немає ніякої гарантії безпеки води в київському водогоні.

"Так як розорена ділянка знаходиться в заплаві, яка регулярно поповнюється в період повені, то існує ризик потрапляння хімічних сполук в воду Десни, що призведе до критичного погіршення стану питної води, якою користуються жителі Київ", - підсумував Василюк.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
аміак, вода, водозабору, водоканал, Деснянського, добрива, заплава, небезпечно, отрута
Вибір редакції, Світ
23.03.2018
Акцію провели на честь важливого дня
0
0
09:35 23.03.2018
Таке рішення прийняла Київська міська рада
0
0
20:41 22.03.2018
У столиці нарешті визначилися з ділянками
0
0
15:23 22.03.2018