Підприємства, які належать Коломойському, оштрафували за антиконкурентні узгоджені дії. Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало АЗС компанії "Укрнафта" та групи "Приват" бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на 408 тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії. Про це йдеться у повідомленні АМКУ.

Згідно з повідомленням, оштрафовано ПАТ "Укрнафта" (бренд "Укрнафта"), ТОВ "Айас" (бренди "Авіас", "ANP", "Energy") та ТОВ "ТК-Фаро" (бренди "Авіас", "ANP", "Energy").

Читайте також: "Відродження" голосувало по вказівці Коломойського

"Відділення встановило, що протягом першого півріччя 2015 року спостерігалось одночасне підвищення та спадання роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного палива та дизельне пальне, що реалізується через АГЗС та АЗС ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Айас" та ТОВ "ТК-Фаро", - заявили у АМКУ.

Відпускні ціни АЗС ТОВ "Айас", ТОВ "ТК-Фаро" та ПАТ "Укрнафта" змінювалися одночасно, на однакову величину, що підтверджує схожість дій.

"Кожне підприємство повинно формувати ціни, виходячи із показників власної господарської діяльності. Проте в даному випадку зміна роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного пального відбувалося одночасно та на одному рівні із конкурентами, без економічного обґрунтування", – заявив голова відділення Віталій Олуйко.

За його словами, така поведінка нафтотрейдерів могла обмежити конкуренцію на ринку.

"Оператори не змагалися між собою завдяки власним досягненням та зменшенню фактичних витрат, пов'язаних з діяльністю з надання послуг із заправки автотранспорту скрапленим та дизельним пальним, за встановлення обґрунтованої, справедливої ціни, а, орієнтуючись на рівень ціни один одного, одночасно змінювали ціни без об'єктивно виправданих на те причин", – додав він.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з акціонерами "Приватбанку" (Дніпропетровськ), – близько 42% акцій.