У новосибірській галереї SoMa 20 березня має відкритися експозиція "Художнє порно". Творці з Новосибірська і Барнаула представлять на виставці фотографії, живописні роботи, інсталяції, перфоманси.
При цьому організатори обіцяли не використовувати образи, які можуть образити почуття віруючих. Куратор арт-проекту Софія Емеленко каже, що зображення Бога, Христа або будь-яких інших біблійних персонажів використовуватися не будуть. Головною темою виставки стане жіноча сексуальність.
Нагадаємо, що нещодавно, після постановки "Тангейзера" в м Новосибірську розгорівся великий скандал. Директору театру опери та балету Б. Мездрічу і режисерові Т. Кулябину інкримінують образу почуттів віруючих. Проти них були відкриті справи за "умисне публічне поплюження релігійної чи богослужбової літератури, предметів релігійного культу, знаків або емблем світоглядної символіки". Причиною судових тяжб стала кляуза митрополита Новосибірського і Бердського Тихона, який побачив у творі мистецтва образу Церкві, знущання над почуттями православного світу і розпалювання ненависті на релігійному ґрунті.