Журналіст Віталій Портніков порівняв убивство чоловіка в Кривому Озері з подіями у Вардіївці.

Про це повідомляє "Еспресо ТБ".

Журналіст відмічає, що цього разу ситуація відрізняється від попередньої, насамперед, реакцією влади.

Тоді для високопосадовців головним було - захистити "своїх". Жителі Врадіївки були обурені безкарністю тих, хто скоїв убивство. А влада намагалася зробити все можливе, щоб їх не почути.

Нині ситуація прямо протилежна.

На трагедію в Кривому Озері відреагували міністр внутрішніх справ і генеральний прокурор країни. У Миколаївську область виїхала глава Національної поліції. Керівника поліції Миколаївській області звільнено. Можливі винуватці вбивства затримані. Розслідування розпочато негайно.

"А тепер просто порівняйте з Врадіївкою. І зрозумієте, що з поліцейської держави ми починаємо переміщатися в державу для громадян", - зазначає Портніков.

Водночас, як зазначає журналіст, реакція людей цілком природна.

"За ці роки недовіра до влади так вкоренилася, що знадобиться ще чимало часу й зусиль, щоб цю недовіру подолати. Щоб довести - громадяни здатні вплинути на державу й владу і держава - їм не ворог. Більш того, вони самі і є держава. Цього не добитися навіть десятком переатестацій - хоча зрозуміло, що компетентний підбір кадрів необхідний", - переконаний автор матеріалу.

Читайте також: Справа копів-вбивць: на зміну перевертням в погонах прийшли нелюди-поліцейські (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Журналіст також наголошує, що подібні ситуації, як у Врадіївці або Кривому Озері, регулярно відбуваються у найцивілізованіших країнах, з найвідбірнішою поліцією. Тому, що в поліції працюють люди, а не роботи.

"Довіра встановлюється саме тоді, коли люди бачать, що держава на їхньому боці. Що вона не збирається зневажати справедливість. Що не захищатиме "честь мундира". Що у злочинця в погонах - більша відповідальність, ніж у злочинця без погон просто тому, що йому довірено безпеку співвітчизників. І реакція влади на події в Кривому Озері - один із перших кроків до встановлення такої довіри", - підсумував Портніков.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", одного з поліцейських, заарештованих у зв'язку з убивством у Кривому Озері, можуть звинуватити в умисному вбивстві.