Біографія

Олексій Омельяненко народився 24 квітня 1973 року. Є корінним киянином.

Знак Зодіаку: Телець

Народився в рік Дерев'яного Тигра

Розмовляє російською, українською та англійською.

Сім'я

Алексей Омельяненко: источник: obozrevatel.com

Олексій Омельяненко одружений, перебуває у шлюбі з Оксаною Омельяненко. Дружина є одним з представників топ-менеджменту групи аграрних компаній «Миронівський хлібопродукт». У холдингу Оксана Омельяненко працює з 2014 року.

В родині шестеро дітей: двоє синів і чотири дочки.

Освіта

Алексей Омельяненко:источник: politeka.net/

Олексій Омельяненко має освіту фінансиста. Є випускником одного з економічних вузів столиці. Вищу освіту здобув у 1994 році.

Кар'єра і бізнес

Алексей Омельяненко: источник: w-n.com.ua/

В середині 90-х років Олексій Омельяненко після закінчення університету став випускником Національного Банку України. Перший час працював простим економістом в одному з відділів, а після зайнявся питаннями контролю нормативів у сфері управління організації банківським наглядом.

У період з 1996 по 1997 року Омельяненко працював в приватному секторі і став одним з менеджерів скандально відомого банку «Україна». В одному з перших українських «лопнувших» банків він був першим заступником вексельно-розрахункового центру.

З кінця 90-х років Олексій Омельяненко був одним з керівників «Укргазбанку». У 2004 році домагається значного кар'єрного просування і входить до Наглядової ради установи. Також в цей період активно працює на посаді почесного голови в складі тресту Київміськбуд-1.

У 2004 році Олексій Омельяненко стає заступником голови правління «Української страхової групи», поєднуючи цю посаду з постом радника керівника організації.

Вперше ім'я банкіра почало фігурувати в політичних зведеннях в 2002 році, коли він став помічником народного депутата четвертого скликання Василя Горбаля - відомого бізнесмена і колишнього чоловіка поп-співачки Галини.

Спробу стати самостійним політиком Омельяненко робить в 2006 році, балотуючись до Верховної Ради України від «Партії регіонів», проте не проходить до парламенту. Зазнавши невдачі на перших виборах, приймає рішення зайнятися політикою в рідному Києві і двічі стає депутатом Київської міської ради, виграючи вибори в 2006 і 2010 роках. Представляє «Партію регіонів» і деякий час навіть очолює однойменну фракцію в Київській міській раді. У той період щільно займався проблемами земельних відносин в столиці і питаннями архітектури.

Раніше Омельяненко також був релігіознм і суспыльним діячем і спонсорував діяльність фонду День Хрещення Русі.

Відзначимо, що у відкритих джерелах немає інформації про доходи Омельяненко, в реєстрі податкових служб немає жодної його податкової декларації.

Компромат і чутки

Алексей Омельяненко: источник: politeka.net

Скандальну репутацію банкір отримав в в 2018 році, коли в матеріалах численних ЗМІ його ім'я почало фігурувати в якості одного з фігурантів справи про розкрадання 100 мільйонів гривень з фондів «Укргазбанку». Особисто Омельяненко підозрювали у присвоєнні з рахунків 39 мільйонів.

Так, колишнього депутата запідозрили в організації злочинної схеми, реалізованої в період з 2008 по 2010 року за участю з директора одного з відділень «Укргазбанку».

Слідство заявило, що Омельяненко домовився з підлеглим про реалізацію схеми по перерахуванню кредитних коштів банку на рахунки фіктивних фірм, які контролювалися Омельяненко. Пізніше гроші виводилися на інші рахунки, кредити взяті підставними підприємствами визнавалися не поверненими і списувалися як збитки банку.

Згідно з матеріалами журналістських розслідувань Омельяненко брав участь у розкраданні близько 4 мільярдів гривень, виділених на рефінансування «Укргазбанку», використовуючи заступника голови правління Валерія Ткаченко. Частина коштів надійшла на підконтрольні Олексію Анатолійовичу підприємства "Київміськбуд-1 ім. Загороднього", ТОВ "Плесецький гранітний кар'єр", ТОВ "Нова енергiя свiту", ТОВ "Шалс". Ткаченко нібито спеціально було поставлений Омельяненко на дану посаду, не дивлячись на те, що той не відповідав вимогам, виставлених з боку державних регуляторів. У деяких матеріалах можна знайти згадку про те, що всього Ткаченко та Омельяненко завдали державі збитків розміром більш ніж в 2 мільярди гривень, здійснивши майже 60 фіктивних угоди з надання кредитів, які ніхто так і не збирався повертати.

У квітні 2018 року Олексію Анатолійовичу вручили повідомлення про підозру за статтею привласнення майна в особливо великих розмірах, а також перевищенні службових повноважень.

У лютому 2019 року банкіру призначили запобіжний захід у вигляді арешту терміном на 60 днів з запорукою в розмірі 90 мільйонів гривень.

Пізніше по незазначеної причини сума застави Омельяненко була знижена відразу ж в 30 разів.

Резонансне рішення було прийнято не дивлячись на те, що суми збитків, завданих Омельяненко державі в рази перевищувала розміри призначеного судом застави.

За підсумками розглядів, вже весною 2019 року Олексій Анатолійович зовсім вийшов на свободу, чи не виплативши ні копійки застави.

Влітку того ж року суд постановив зняти обмеження з банкіра під його особисте зобов'язання і заборонив залишати країну, не конфіскуючи при цьому паспорт і не надівши на нього електронний браслет.

Пізніше в повідомленнях окремих ЗМІ з'явилися дані про те, що тимчасово вирішити проблеми з правосуддям Омельяненко допоміг радник президента Порошенко і один з власників холдингу МХП Юрій Костюк. Мотивом останнього нібито послужило наявність у них спільного бізнесу, зареєстрованного на ім'я його дружини.

Після скандалу навколо «Укргазбанку» в пресі з'явилася також інформація про те, що Омельяненко «кинув» свого колишнього шефа і ділового партнера Василя Горбаля, присвоївши собі його майно і переоформивши його на третіх осіб.

Також в пресі циркулюють чутки, що Олексій Омельяненко через особистого та ділового конфлікту та спраги помсти спалив ресторан «Боровик» свого колишнього партнера Сергія Мамедова і нібито і на сьогоднішній день продовжує конфліктувати з ним.

Фотографії

Алексей Омельяненко: источник: from-ua.com

Алексей Омельяненко: источник: news.bigmir.net/

Алексей Омельяненко: источник: facenews.ua

Відео

Посилання

Відсутні