Останнім часом українські заробітчани почали користуватися неймовірною популярністю у Польщі. Керівники фірм готові піти на все, аби не втратити фахівців: підвищили навіть погодинну оплату праці від 9 злотих до 11 в годину (98 грн).

За кожного нашого співвітчизника банки пропонують рекрутерам (спеціалістам з пошуку іноземних співробітників, - ред.) по € 50, якщо він захоче відкрити рахунок, повідомляє Politeka.

Почали також виготовляти продукцію спеціально для українців, принаймні, на дрібних підприємствах, запроваджують окремі спеціальні тарифи і оператори мобільного зв'язку – із безкоштовним доступом в соцмережі і месенджери, а польська пошта активно хизується постійними знижками на посилки в Україну.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Щоб нашим заробітчанам не було так сумно, організовують вечірки і танці, в бібліотеках готують добірки книг, котрі можуть зацікавити іноземців. І така активність цілком зрозуміла, адже за останніми статистичними даними виїхали на заробітки більше мільйона українців, але реальні цифри набагато перевищують ці показники. Тому й доводиться місцевим керівникам змінювати правила:

"Я ось зараз в Google задаю польською мовою "банківські послуги для українців", і у мене відразу випадає шість банків, де для українців українською мовою пропонують послуги. Якщо ви приїдете на автовокзал Варшави, то побачите, що там оголошеннями і рекламою на українському обвішані всі стіни. Це і банки, і мобільний зв’язок з більш дешевими дзвінками і SMS на батьківщину, і житло, і готелі. Дійсно польський бізнес зараз конкурує за українців, тому що їх досить багато. У тому числі і молоді", - пояснюють експерти.

У той же час поляки борються із нелегалами, вигадуючи для них всілякі обмеження: приміром, дається тиждень після прийому на роботу на в’їзд в країну, і якщо працівник не встигне, то віза анулюється.

Найбільш затребуваними у Польщі досі залишаються вакансії в IT-сфері , обслуговуючого персоналу у зонах відпочинку та у галузі сільського господарства.

Дивіться: скільки заробляють українці у Польщі?

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям пояснили деталі працевлаштування у Польщі.