Для віруючих Ной – "чоловік праведний і невинний у своєму роді", той, хто, за свідченням Біблії "знайшов благодать перед очима Господа, і хто помер дев'ятсот п'ятдесят років тому. Для науки Ной – лише об'єкт вивчення, як і побудований їм корабель.

Міжнародна група вчених зробила сенсаційне відкриття, яке може розкрити таємниці біблійної легенди. Дослідники стверджують, що в Туреччині на вершині гори Арарат збереглися уламки Ноєвого ковчега.

Висота покритого снігами Арарату складає всього 5000 метрів. Ніяких складнощів для професійних альпіністів сходження сюди не складе. А підніматися до вершини намагалися безліч людей.

Пошуки ковчега робилися ще з початку IV століття. Вже тоді більшість дослідників однозначно розглядали Арарат як найбільш перспективну місцевість. Згідно багатьом традиціям, в день закінчення потопу Ной причалив приблизно в цьому районі.

Популярні новини зараз
За обмін 100$ з українців здеруть 1100 гривень: жорстке попередження від Нацбанку Три ознаки онкології: можна визначити по обличчю Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників
Показати ще

Перші, можна сказати, успішні експедиції відбулися в середині минулого століття. Француз Фернан Наварра навіть привіз на батьківщину дошки, нібито відламані їм особисто з борту корабля. Може, йому попався якийсь інший корабель у цій гористій місцевості? Але радіовуглецевий аналіз датував дерево 1 тисячоліття нашої ери.

Пошуками Ноєвого Ковчега займалася і розвідка різних країн. Достеменно відомо про аерофотозніманню ЦРУ, проведеної в 1949 році.

Знімки настільки вразили Пентагон, що розсекретили їх тільки в 1995 році: на них можна розгледіти темну масу довжиною рівно з старозавітне судно — 140 метрів. Світові вчені, втім, знімки оголосили недостатньо переконливими.

Якість зображень виявилося настільки поганим, що темна маса може бути не легендарним кораблем, а купою розталого снігу.

У підсумку виходить, що кілька дослідників нібито точно з'ясували, де лежить Ноїв Ковчег. Спорядити наукову експедицію до вершини Арарату не становить великої праці. І, тим не менш, біблійний корабель досі не можуть знайти і показати громадськості. А можливо, просто не хочуть?

Нагадаємо, нова знахідка археологів може довести існування Ісуса Христа.

Як повідомляв портал "Знай.uа", геологи наполягають, що Земля не зберегла жодних слідів потопу, а вони обов'язково повинні були б залишитися. Тим не менш, групи ентузіастів не припиняють пошуки ковчега. Неймовірно, але факт: ці пошуки нарешті увінчалися успіхом.

"Знай.uа" писав, як виглядав Ісус Христос? Це хотіли б знати мільярди християн. Вчені вирішити спробувати реконструювати зовнішність Месії.