На давній Україні сліпа людина могла прогодуватися тільки милостинею, і щастило тим, хто зміг стати ліриками і кобзарями. Кобзарі називали себе жебрацькою братією, але інструмент робив їх ремісниками, а не волоцюгами.

ПОВАЖАЙ ПРАВИЛА

У кобзарів був свій звід правил, який називався устянські книги. Кожне товариство мало свою територію, по якій могло мандрувати. Старці завжди подорожували за суворим планом, продумуючи місця для ночівлі та погоджуючи зі святами. У містах вони виступали на ринках, у селах ходили від хати до хати.

Популярні новини зараз
ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається Одразу на 11 гривень: в українських супермаркетах підскочили ціни на рис, скільки доведеться викласти за кіло Двійник володимира путіна зганьбив діда в Маріуполі і забув щелепу: "Бабуся без зубів" Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

БУДЬ МУЖИКОМ

Жінка не могла стати кобзарем, але вони любили слабку стать як слухачок. Музиканти часто спеціально писали жалібні пісні щоб довести жінок до сліз. Популярними темами було побутове насильство, сини, які забували про матерів і доблесть на війні.

ОСЛЕПНИ

Непоправна сліпота була обов'язковою умовою для кобзарів, правда, в той час діти часто були незрячими. Крім того, дитина повинна був мати прекрасну пам'ять і слух, а також абсолютно підкорятися пан-майстру.

Перший час діти вчилися виживати в непроглядній темряві, лише потім брали до рук інструмент. Головне завдання - зжити в учні гординю, будь-якою ціною. Потім його вчили репертуару.

ЗДАЙ ІСПИТ

В середньому навчання тривало близько 3 років і лише після іспиту учень дізнавався весь репертуар кобзарів.

Під час іспиту старці перевіряли не так музичні навички, як те, наскільки гідно учень тримається і як реагує на підколки. Лише до 40-ка років кобзар міг претендувати на титул пан-отця і брати учнів.

БЕРЕЖИ ТАЄМНИЦІ

Найгіршим для кобзаря було відрізання суми - безапеляційне вигнання з товариства. Після цього чоловік ставав звичайним жебраком. Таке покарання можна було отримати за розголошення таємниць співтовариства.

Нагадаємо, в Україні знайшли неймовірний підземне місто наших предків.

Раніше Знай.ua повідомляв, вчені з'ясували, чи була у неандертальців схильність до насильства.

Також Знай.ua писав, знайдені останки пролили світло на історію виживання.