Історики і дослідники традиційно відносять появу культу Вуду до середини 18 століття. Щодо інших це дуже молода релігія, але одна з найстрашніших.

Так батьківщиною цього загадкового явища прийнято вважати острів Гаїті.

Вуду – своєрідна релігійна суміш африканської магії і католицизму. Найбільш сильний розвиток отримала в регіоні Бенін. Перша згадка зустрічається у книзі невідомого європейця, яку відносять до 1750 році.

Колонізатори, завойовували острови Карибського моря, з побоюванням ставилися до цієї синкретичної релігії.

Популярні новини зараз
"Хвороби, голод, злидні й масова загибель": ведичний астролог розповів, коли в росії розпочнеться справжнє пекло Важкі випробування, а потім перемога: астролог розповів про складні часи для українців Ольга Сумська знищила Фаріон, яка звинуватила маріупольців у знищенні свого міста: "Людина має відповідати" Рішення прийнято – в Україні злетить тариф на електроенергію з 1 квітня 2023 року
Показати ще

Чим же вона так лякала безстрашних завойовників і вселяє страх і повагу досі?

Вуду можна перевести як "негритянський чародій, чарівник". Ангольські, ефіопські та інші племена Африки стали основою для створення і збагачення пантеонів у Вуду.

Цікаво, що при цьому відбулося змішання африканських мов з французькою.

Як і в будь-якій подібній культурі є свої жерці-священики: Чорний і Білий, жінка Мамбо і просто священик Унган. З них Білий — вважається як би учителем і батьком-наставником. До лову, Вуду має безліч напрямків, як позитивних, так і пов'язаних з чорною магією.

Вуду характеризується насамперед вірою, що світ населений добрими і злими лоа, які формують всю сутність релігії, і від них залежать здоров'я і добробут всіх людей.

Згідно культу вуду, не існує ніякої різниці між білою і чорною стороною магії. При цьому, коли магія використовується для злих або поганих справ, вона називається Червоною. Колір Духа — червоний колір, а коли людина дозволяє злу "loa" заволодіти ним, його очі стають червоними, демонструючи присутність зла.

Жертвоприношення тварин завжди відігравало важливу роль у ритуалах вуду, але причина зовсім не в хворобливому захоплення смертю або кров'ю. Духи (Лоа) використовують енергію крові для зв'язку зі смертними, поряд із загальним управлінням своїми повсякденними справами. Жерці вуду вважають, що кров жертви поєднує життєву силу тварини з життєвою силою loa.

Всім відому ляльку вуду можна назвати своєрідним посередником між людьми.

Існує думка, що за допомогою неї можна керувати або просто чинити вплив на людину.

Створюючи ляльку вуду, обов'язково думали про конкретну особу, і в ляльку треба було вкласти або волосся або нігті людини. Називали магічну іграшку ім'ям потрібної людини і чинили над нею магічні обряди.

Все це треба було зробити у визначений день, і тоді встановлювався тісний зв'язок між шаманом і людиною. Тепер він міг впливати на нього, його здоров'я і навіть долю.

За допомогою довгих голок лялька протикалася в різних місцях. Якщо голка припадала на голову, то піддавався впливу розум, якщо якийсь орган, то дихання і травлення. Однак, подібна магія могла використовуватися як для псування, так і для добрих цілей.

Нагадаємо, шокуючі традиції індіанців Піраха.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Мурсі поклоняється демонові смерті, який, як вони вважають, укладений в кожній людині. Вся життя племені пов'язана з магічними ритуалами.

Також "Знай.uа" писав, одне з найдивовижніших місць на нашій планеті – Ангола. Тут, на південно-заході країни, збереглися дикі і самобутні племена, в існування яких складно повірити.