Люди вживали галюциногени і опіати задовго до ного, як з'явилася наркотрафік. Про це пише WAS.

HOMO NARCOMANUS

Бетель - найдавнішим наркотиком вважається жувачка з насіння арекової пальми, загорнута у листя рослини бетель. Алкалоїд ареколин у її складі надає сили, впевненості, легкості. Правда, пізніше він викликає подразнення ясен і почорніння зубів.

Опіум - єгиптяни використовували сік маку як знеболююче. Автор найстарішого з відомих нам медичних трактатів навіть радить давати опіум дітям, які багато кричать. 

Галюциногени - племена в Перу жували кактус з мескаліном і листям коки. В доколумбовій Америці в 1 тисячолітті до нашої ери особливо шанували мухомори.

Конопля - найдавніші залишки листя знайшли в могилі шамана 2700 року до нашої ери на північному сході Китаю. 

ЯК СВЯЩЕНИК ПРОПИСАВ

У священних книгам 2–1 тисячоліть до нашої ери, "Рігведі" та "Авесті", описано дію наркотику сома, якому приписували галюциногенні і лікувальні властивості. Як писали сучасники, напій продовжує життя, допомагає біднякам відчувати себе багатими, а поетам дає натхнення.

Невідомо, що саме використовували стародавні люди, але на роль "соми" претендують мухомори, квітки маку, коноплі, чагарник ефедру. Залишки напою поки не виявлені.

Давні індоєвропейці згадували і коноплі. Вони називали її бханг і, за легендою, вони робили добрим навіть бога хаосу.

СТРАХ І НЕНАВИСТЬ В СКІФІЇ

В 5 столітті до нашої ери Геродот описав, як скіфи використовують незнайомі грекам коноплі. Вони не тільки шили з неї одяг, але і робили древній аналог бонга: на розжарене каміння кидали насіння, накривали це ковдрою і вдихали дим. Археологам навіть вдавалося знайти набір курця: курінь, відро, торбу з насінням.

Всі артефакти, пов'язані з любов'ю скіфів до наркотиків, були виконані із золота, що вказувало на те, що куріння було престижним серед еліти.